„Samozřejmě bychom byli rádi za tři body, ale i dva bereme. Navíc se to povedlo v nájezdech, které jsme letos snad ještě nevyhráli,“ byl spokojený Šimon Stránský.

Hosty na Hlinkově stadionu dostal do vedení agilní Oscar Flynn, ale Verva srovnala o tři minuty později Estephanem. Velkou ránou byla pro hosty v úvodní dvacetiminutovce ztráta Šíra, který inkasoval kotoučem do obličeje a Bulíře. „U prvního zřejmě půjde o zlomenou lícní kost a u Bulíře o přeříznutou achilovku. Musíme počkat na vyšetření,“ sklopil oči liberecký kouč Patrik Augusta.

Ve druhé třetině překlopil skóre na stranu domácích obránce Zeman, ale Tygři v poslední periodě srovnali v přesilovce šest minut před koncem Faško-Rudášem.
„Naše hra nebyla dneska úplně ideální, takže jsme alespoň za bod rádi. Měli jsme ale šanci na to i vyhrát. Tentokrát nám bohužel nevyšly nájezdy. Musíme se připravit na čtvrteční zápas,“ řekl liberecký štírek Oscar Flynn, autor gólu a asistence, nejlepší muž v libereckém dresu. Čím to, že v této sezoně je derby tak mikroskopicky vyrovnanou partií? „Je to souboj dvou bojovných týmů, nikdo nechce prohrát, každý se prostě vyšponuje k co nejlepšímu výkonu. Dneska se ve finále to štěstí přiklonilo na litvínovskou stranu,“ přidal Flynn svůj pohled.

„Jednoznačně vyrovnané utkání. Neměli jsme dobrý vstup do zápasu, Liberec na nás vyrukoval s hrou, kterou jsme hráli proti Spartě a byli v tom lepší. My jsme se s tím ze začátku nedokázali vyrovnat. Druhá třetina byla obrácená, ve třetí jsme čekali tlak soupeře, který zákonitě přišel. Ty celosezónní výsledky s Libercem 2:2, 2:2 a 2:2 po 60 minutách nejsou náhoda. Že jsme získali extra bod, za to jsme samozřejmě rádi,“ kýval hlavou po zápase spokojený trenér Vervy Karel Mlejnek.

František Bakrlík
Hrající trenér Draků Bakrlík: Návrat do vyšší soutěže? Teď si užíváme první flek

„Litvínov tady poslední tři domácí zápasy vyhrál a to docela přesvědčivě. Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme nezískali ten extra bod, odjíždíme s prohrou, ale se vztyčenými hlavami,“ viděl trenér Augusta.

HC VERVA LITVÍNOV – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 3:2 SN (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Estephan (Š. Stránský, Zdráhal), 32. D. Zeman (Š. Stránský, Zile), rozh. náj. Š. Stránský – 10. Flynn (Jelínek, Kolmann), 54. Faško-Rudáš (Flynn, Ivan).
Rozhodčí: Pražák, Květoň – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 2 877.

HC VERVA Litvínov: Zajíček – Zile, D. Zeman, Freibergs, Strejček, Demel, Šalda – Kudrna, Sukeľ, Abdul – Š. Stránský, Estephan, Zdráhal – Hlava, Straka, Fronk – Zygmunt, Jurčík, Havelka. Trenéři: Mlejnek, Reichel a Kočí.

Bílí Tygři Liberec: Kváča – Ivan, Nedomlel, Kolmann, Melancon, Derner, Štibingr, Šedivý – Birner, Filippi, A. Najman – Frolík, Bulíř, Faško-Rudáš – Ordoš, Šír, Flynn – Vlach, Jelínek, Rychlovský. Trenéři: P. Augusta, Jiří Kudrna a Jiruš.