„Soupeře jsme nechtěli pustit do ofenzívy a jeho hry založené na rychlých přihrávkách, což se nám podařilo. Ve třetí třetině jsme asi byli šťastnější, ale stejně si myslím, že je naše vítězství zasloužené,“ uvedl liberecký útočník Václav Nedorost.

„Když za zápas vyšleme jen dvacet až třicet střel a dáme jeden gól, tak to se vyhrává špatně,“ prohlásil litvínovský obránce Martin Walter, kterému stejně jako jeho spoluhráčům do řeči nebylo.

Utkání nemělo žádnou slavnou úroveň. „Byl to hlavně boj. Vím, že se na hokej moc koukat nedalo, ale pro nás jsou prioritní body, které od soupeřů nevozíme,“ dodal Nedorost.

Do vedení se dostali ve 34. minutě domácí. Jejich lídr Reichel našel dalšího útočníka Lukeše a ten překonal Hniličku. Hosté vyrovnali, když na kostce nad ledem svítil čas 46:00 a hrálo se čtyři proti čtyřem. Zkušený bek Jiruš naznačil střelu, ale nahrál Podkonickému a ten neměl problém - 1:1.

Rozhodnutí přišlo o 108 vteřin později. Krásnou kombinaci předvedl Jiruš s Nedorostem, domácí gólman Hübl puk jen vyrazil, ale na dorážku Pletky už nestačil.

„Jestli si podle tabulky někdo myslí, že je Liberec slabý soupeř, tak se plete. Kvalitu předvedl i u nás. Měli jsme se víc tlačit před branku a alespoň některou šanci využít,“ našel jednoduchou příčinu porážky Walter.