I když úvodní minuty napovídaly, že by se brankový účet mohl pěkně protáhnout. Nejprve využil „tygří“ přesilovku Podkonický, jenž dostal před Adamem Svobodou víc prostoru, než by bylo zdrávo, a poděkoval za něj střelou, kterou sám dorazil do branky. Vyrovnáno bylo v 9. minutě a také Eaton se prosadil v přesilovce. Dvojnásobnou početní výhodu využil Koukal. Pardubické eskadře se podařilo bránící hráče zmáčknout blízko k brance a domácí kapitán si sjel na Somíkův pas, který v pokleku zakončil nad Vošvrdovo rameno.

Pak s gólovou radostí jako když utne. Ovšem zajímavých situací bylo požehnaně. Liberecký Víšek ve 22. minutě napálil v oslabení tyč, na druhé straně zahrál zvonkohru Radil a po něm i Buchtele. K parádnímu představení se přidali i oba brankáři. Vošvrda zničil gólovou radost pardubického Buchteleho. Puk se od jeho čepele šoural do branky, „Tygr s betony“ za sebe ale hrábl hokejkou a ruce domácích nahoru nešly.

Zahanbit se nenechal ani na druhé straně Svoboda. Po Víškově tečované střele se puk snášel do branky a brankář Eatonu v pádu směrem vzad zachytil kus černé gumy do lapačky. Živelnější hokej, v němž v první třetině byly lepší Pardubice a ve druhé Liberec, ve třetí části ustal. Přetahovanou o vítězný gól nakonec vyhrál Eaton.

Při vyloučení Kudrny vyslal Kaberle v 52. minutě od modré ne nijak prudkou střelu, ovšem skončila v síti. Hotovo ale zdaleka nebylo. Při power play Liberce srovnal po velkém náporu Tomáš Vak. A pro domácí bylo ještě hůř. Dvě vteřiny před koncem prodloužení zařídil bonusový bod pro Liberec Čakajík.

Josef Jandač, trenér Pardubic: „Mrzí nás, že se nám nepodařilo zápas dotáhnout ke třem bodům. Ale to prodloužení bylo podobné jako proti Varům. Jedeme do přečíslení, dáme z něj tyčku a soupeř z protiútoku zakončí.“

Jiří Kalous, trenér Liberce: „Byl to vyrovnaný zápas, plný osobních soubojů a hlavně dramatický až do konce. Nesmyslným vyloučením ve třetí třetině jsme domácímu týmu nabídli šanci jít do vedení. V power play se nám podařilo srovnat a v prodloužení jsme pak se štěstím získali další bod, za který jsme velmi rádi.“