Dnes od 17 hodin hostí Bílí Tygři Liberec vítěze základní části švédské Eliteserien Växjö Lakers a v sobotu 26. srpna od 15.30, se pak v Liberci představí velšský Cardiff Devils. Fanoušci se kromě konfrontace Bílých Tygrů s elitními evropskými kluby mohou těšit na mnoho dalšího.

Liberečtí Bílí Tygři. Ilustrační foto.
Bílí Tygři zahájili prodej vstupného

„Chceme co nejvíce zaplnit Home Credit Arenu a přiblížit se loňským čtyřtisícovým návštěvám“, říká tiskový mluvčí Bílých Tygrů Martin Kadlec a dodává: „Na oba zápasy jsme připravili několik akcí. Všechny děti do 140 cm mají stejně jako vloni vstupenku za symbolickou 1 korunu a navíc si hned z úvodního soutěžního utkání proti švédskému Växjö odnesou jako dárek praktický tygří batoh. S prázdnou ale nemusejí odejít ani jejich rodiče a další fanoušci. Během zápasů s Växjö i Cardiffem se uskuteční kompletní výprodej loňských kolekcí v tygřím fanshopu. S výraznou slevou budou v prodeji například trička, šály nebo tygří upomínkové předměty."

Semifinále play off hokejové extraligy - 6. zápas: Chomutov – Bílí Tygři Liberec.
HOKEJOVÉ FINÁLE: Budou Bílí Tygři hladovější?

Program sobotního utkání s Cardiffem uzavře tradiční předsezónní autogramiáda, která odstartuje hodinu po závěrečné siréně zápasu. "Fanouškům se bude podepisovat kompletní A tým a rozhodně doporučujeme tuto příležitost využít, neboť se zároveň jedná o jedinou autogramiádu týmu před startem sezony," opět doplňuje Kadlec.

Växjö Lakers

Mladý klub s dvacetiletou historii v sezóně 2013/2014 se poprvé probojoval do semifinále play-off ligy a v příští sezoně získal švédský titul. V sezónách 2015/16 vypadl v semifinále a 2016/17 skončil v play-off již ve čtvrtfinále. Jedním ze strůjců úspěchů je 36letý kouč Sam Hallam, který vede Lakers pět let.

Växjö Lakers hrál CHL v Čechách třikrát - se Spartou Praha, Mladou Boleslaví loni veskupině a následně v semifinále opět narazil na Spartu, s níž vypadl.

A soupiska Lakers? V brance je 35letý Viktor Fasth se zkušenostmi z KHL i NHL. Obrana je dirigována švédským reprezentantem Danielem Rahimim. V útoku je další švédský reprezentant Robert Rosén, doplňovaný finským střelcem Tuomasem Kiiskinenem.