„Vzpomínám na brankářskou kariéru jednoznačně v pozitivním duchu. Měl jsem možnost být součástí jedné z nejlepších organizací v ČR a učit se od zkušenějších. S mládežnickým národním týmem jsem měl možnost cestovat po světě. Pokud člověk dělá vrcholově jakýkoliv sport a ví, čeho chce dosáhnout, přináší mu to spoustu schopností a dovedností i do života po kariéře. Například tvrdě trénovat, umění vyhrát i prohrát, disciplína, pokora, práce v týmu a tak dále,“ říká někdejší maskovaný muž.

Z jakého důvodu s hokejem aktivně skončil? „Každý vrcholový sportovec se nejvíce obává zranění. To bohužel před lety potkalo i mě a musel jsem nuceně skončit,“ objasňuje Nedvídek příčinu konce kariéry.

V současné době působí Nedvídek na několika frontách. „Hned po skončení profesionální kariéry jsem začal podnikat ve finančních službách a asset managementu. Dále pořádám hokejové kempy pro mladé brankáře pod hlavičkou jedné z nejlepších akademií v ČR – PRO Hockey Training,“ vyjmenovává Nedvídek své činnosti.

„Působím i v projektu „Škola podnikání“, kde jsem schopný pomoct lidem se začátky v jejich podnikatelské kariéře pomocí open seminářů nebo individuálních kariérových rozhovorů. Navíc si v současné době ještě dodělávám druhý stupeň vysokoškolského vzdělání. Rozhodně se nenudím,“ usmívá se sympatický trenér.

Nedávno se mělo odehrát hokejové derby mezi Technickou univerzitou v Liberci a Univerzitou Jana Evagelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Hrozba šíření koronaviru a následné nařízení vlády však tuto akci odsunulo na neurčito. Nedvídek se měl postavit na lavičku TUL jako trenér.

„Kolega, se kterým spolupracuji, mě během listopadu minulého roku informoval, že proběhne první oficiální trénink nově vznikajícího týmu TULky, tak jsem si řekl, že se tam zajdu taky „sklouznout“ a když organizátoři viděli, že na bruslích nestojím poprvé, oslovili mě, zda-li bych mužstvo začal trénovat a pomohl jim i v organizačních záležitostech,“ prozrazuje Nedvídek, kterak se zrodila jeho funkce trenéra týmu TUL.

Čeho chce v životě ještě dosáhnout? „V mém případně existují dva pohledy – krátkodobé a dlouhodobé cíle. V horizontu jednoho roku chci dokončit studium. Současně chci rozšířit své podnikatelské aktivity do Prahy a dále rozvíjet kempy pro mladé brankáře. Velkou výzvou pro mě bude i projekt hokejového týmu TUL do Univerzitní ligy, který začínám s kolegy řešit,“ uzavírá.