Jedním z úspěšných střelců proti Litvínovu byl Tomáš Filippi. „Chvilku nám trvalo, než jsme se do toho dostali. Během repre pauzy bylo hodně volna, ale jakmile jsme se do toho dostali, tak jsme dominovali. Ukázali jsme, že jsme byli lepší tým,“ je přesvědčen útočník Bílých Tygrů.

Čekali jste takový jednoznačný průběh? „Těžko říct. Jestli bychom vyhráli 2:1 nebo 6:1, tak to je úplně jedno. Hlavně jsme chtěli v prvním zápase pomoct Hráškovi (brankář Dominik Hrachovina – pozn. red.), což se nám povedlo,“ pravil spokojeně Filippi.

„Vždycky je dobré, když mi tam něco spadne. Hlavní je, že týmu dodala branka trochu klidu a vyhrálo se,“ těšilo českého reprezentanta.

Minulý víkend hrál Filippi na Karjala Cupu, kde působil ve čtvrté formaci jako mentor pro mladší spoluhráče. „Asi už nejsem nejmladší, že vedle mě dávají mladší hráče, ale na nároďáku je jedno, s kým hrajete. Tam jsou všichni TOP hráči svých týmů,“ uzavřel Filippi.

„Viděli jsme takový rozpačitý zatáček, kdy hrály oba týmy hodně disciplinovaně. Utkaní bylo ze začátku nervozní. My jsme si vytvořili pár šancí, ale soupeř také. Ve druhé třetině jsme hráli lehkovážně a dostali jsme gól. Po gólu na 1:1 jsme se zvedli, byli jsme produktivní a výsledek byl takový, jaký byl,“ uvedl trenér Liberce Patrik Augusta.

„Čtrnáct dní jsme se svědomitě připravovali na standardní situace, z kterých jsme bohužel inkasovali branku. Přijeli jsme sem s nějakým záměrem a plánem, který se nám povedlo dodržet v první třetině a chvíli také ve druhé. V přesilovkách ukázal Liberec svoji sílu a zaslouženě vyhrál. Soupeři k výhře blahopřejeme,“ pronesl na pozápasové tiskové konferenci smutným hlasem asistent trenéra Litvínova Radim Skuhrovec.