„Tím, že se mi v průběhu sezony dařilo dávat góly a sbírat body, přišel výrazný zájem ze zahraničí a jednal jsem s více kluby. Rozhodl jsem se kývnout na nabídku angažmá v Magnitogorsku, které je pro mě velkou výzvou," přiznal šikovný forvard s reprezentační formou.

 „Odchod Michala Bulíře je pro nás bezpochyby velkým oslabením. Hlavně v situaci, kdy si sedl celý útok s Kvapilem a Lencem, a táhl naši ofenzivu. Nechceme ale Michalovi bránit v dalším kariérním kroku. Věřím, že se po dobrém zahraničním angažmá vrátí zase zpět do Liberce. Zkušenější a silnější. Přeju Michalovi hodně štěstí v novém působišti a také aby se v KHL trvale prosadil,“ řekl sportovní manažer a liberecký trenér Filip Pešán.

Ve svém novém působišti se Michal Bulíř domluvil na kontraktu do 30. dubna 2019. K ruskému týmu, kde do loňska působil také další liberecký odchovanec Tomáš Filippi, by se měl šikovný centr připojit v průběhu nejbližších dní. Pro Bulíře se jedná o vůbec první angažmá mimo mateřský klub z Liberce. Za Bílé Tygry oblíbený „Bulda“ doposud nastřádal 368 extraligových startů, ve kterých si připsal 188 kanadských bodů. Výrazně přispěl k zisku mistrovského titulu v roce 2017 a stříbrných extraligových medailí o rok později.    

„Ve smlouvě jsem měl uvedené, že mohu po sezoně v případě zájmu zahraničních klubů odejít, ale Filip Pešán mi umožnil odchod i v průběhu sezony, za což mu velmi děkuji. Celé liberecké organizaci patří obrovský dík. Jako odchovanec si velmi vážím toho, co pro mě Bílí Tygři v mé kariéře udělali. Věřím, že se bude klukům i beze mě ve zbytku sezony nadále dařit, budu jim rozhodně i na dálku držet palce! Na Liberec svým odchodem rozhodně nezanevřu, vyrostl jsem tu a vždy se sem budu rád vracet,“ dodal loučící se Bulíř.