Byl jsi vybrán na reprezentační kemp u17, máš asi velkou radost, že?
Radost mám opravdu velikou, ještě když to je největší akce letošní reprezentační sezóny. 

Jak ses o své nominaci do reprezentace zvěděl?
Řekl mi to kamarád Honza Hampl před čtvrtečním tréninkem.

V kempu budeš společně s Janem Hamplem. Je to pro tebe lepší, když tam bude někdo, koho znáš?
Na reprezentaci jezdím už více jak rok, takže se s většinou kluků známe dost dobře, ale samozřejmě jsem rád že tam jedeme s Honzou společně.

Co od kempu očekáváš?
Myslím si, že na dvoudenním kempu, který se koná v Kladně, budeme ladit taktické věci před turnajem. Jako založení, hra v útočném pásmu nebo přesilové hry.

Následně míří reprezentace na turnaj World Hockey Challange do Kanady. Je pro tebe asi tedy velkou motivací na kempu uspět, že?
Bude to skvělá zkušenost a motivaci uspět máme velkou. Pro většinu z nás to bude první velká akce na kterou jedeme, budou tam nejlepší hráči a je to prestižní turnaj. Loni jsme tam získali bronz a podobný úspěch bychom rádi zopakovali i letos.

Jak jsi spokojený s výsledky tygrů v této sezóně?
Začátek sezóny jsme v juniorce měli slabší a nedařilo se nám. Časem ale šla naše hra i výkon šel nahoru. Myslím si, že se každý zápas zlepšujeme a od teď to půjde jen dobrým směrem.

Kdo je tvým hokejovým vzorem?
Tak asi jako u každého českého hokejisty Jaromír Jágr, to je legenda a opravdu velká motivace. Z těch mladších hráčů se mi hodně líbí Auston Matthew, který válí v NHL a patří k nejlepším hokejistům na světě.