Třicetiletý mostecký rodák, jehož dosavadním posledním angažmá bylo působení ve Vítkovicích, kde však od jarních duelů play off nechytal, podepsal v Liberci dvouletou smlouvu. Vedení libereckého klubu tím reagovalo na špatné výsledky Bílých Tygrů v posledních zápasech.

Generální manažer libereckého klubu Ctibor Jech k Pincovu příchodu poznamenal: „Brankář Tero Leinonen, se kterým jsme vstupovali do letošní sezóny jako s gólmanem číslo jedna, se v posledních týdnech dostal do nečekaných zdravotních problémů, krátkodobě byl dokonce hospitalizován v nemocnici.

Spoustu zápasů tak odchytal se sebezapřením, kdy by někteří další brankáři na led ani nevyjeli. Forma druhého brankáře Michala Fikrta výrazně zaostávala za loňským ročníkem a v součtu se špatnou výkonností týmu jsme se rozhodli angažovat brankáře Marka Pince. Jsme přesvědčeni, že s Tero Leinonenem vytvoří rovnocennou kvalitní dvojici a pomohou nám k lepším výsledkům. Pro brankáře Michala Fikrta hledáme v tuto chvíli uplatnění v jiném klubu.“

Marek Pinc již v Liberci úspěšně působil v sezoně 2007–08, kdy Bílí Tygři narychlo hledali náhradu po Hniličkově odchodu do Ruska. Pinc se tehdy v Liberci rychle sžil s prostředím a stal se oblíbencem místních fanoušků. Týmu pomohl do semifinále play off, kde Tygři vypadli až v sedmém zápase se Slavií. Pinc se následně podíval v roli reprezentačního gólmana na své druhé mistrovství světa dospělých, tentokrát do Kanady.

V pátek v utkání 16. kola extraligy ve Zlíně by již měl Marek Pinc hájit branku Bílých Tygrů.