Český hokej čekají dnes Kazaši, pak Kanada a Čína. „Zápas proti Británii mělo spíš tréninkové tempo. Byli sice bojovní, snaživí, ale chytrostí jsme je v poklidu přehráli. S Kazachstánem to v sobotu bude určitě o poznání těžší. Mají docela mladý tým. Viděl jsem jejich zápas proti Číně a vypadali opravdu slušně. Ale naše ambice do dalších zápasů jsou jasné. Vyhrát nad Kazachama a posléze postoupit do semifinále. Přijeli jsme s medailovými ambicemi a já osobně jsem připravený a maximálně koncentrovaný do každého utkání. Měl bych chytat, ale konečnou nominaci budu vědět po rozbruslení,“ uvedl hokejový gólman z Harbinu.

V Harbinu jsou tři střediska na sportování - Harbin (hokej, curling, rychlobruslení, shrort track a kraso), Yabuli (alpské lyžování, skoky, běžky) a Maoershan (biatlon, snowboarding). „V Harbinu bydlíme v jakémsi středisku pro studenty. Zázemí je v rámci možností slušné. Na stadion to máme asi 30 minut autobusem. Jinak je město moc krásné,“ sdělil Nedvídek.

„Co se počasí týče, tak je velká zima, na naše poměry (přes den kolem -13 a v noci i -28), ale máme perfektní oblečení od svazu, takže nám to tolik nevadí. „A diváci? Na zahajovacím ceremoniálu bylo asi 15 tisíc lidí a dalších deset tisíc venku. Nic hezčího jsem nikdy neviděl. Na našem zápase moc lidi nebylo (zhruba 1500), ale na domácí Čínu bylo plno. Kapacita je 5000,“ podotkl k zájmu obyvatel v Harbinu.

„Z hlediska jídla a kuchyně bych řekl, že si pořád ještě zvykáme. Samozřejmě, že nejsme zvyklí na místní speciality, ale vždy si vybereme. Je výběr z mnoha druhů jídla,“ přiznal. „Ve volném čase občas někam jedeme za nějakou místní zajímavostí nebo odpočíváme. Byli jsme se třeba podívat na ledové město nebo na místní tržnici,“ uzavírá Nedvídek informace z čínského Harbinu.