Po třech neúspěších (0:3 v Brně, 1:3 doma s Kladnem a 1:5 v Karlových Varech) si celý Liberec přeje úspěch proti favorizované Slavii. Té se povedl vstup do extraligy a po sedmi kolech je na špici tabulky, když naposledy smázla 6:0 Zlín. Fazonu má celá Slavie, v níž střelecky září Jaroslav Bednář a také gólman Furch, zato Liberec po dobrém rozjezdu jaksi tápe.

„Pro nás to bude zápas jako každý jiný. Je to Slavie a víme, že je první, takže se na utkání budeme těšit ještě víc. Bude to pro nás velká zkouška. Osobně se na takové zápasy s lepším soupeřem těším úplně nejvíc. Určitě musíme hrát proti nim dobře odzadu a čekat na brejky," říká útočník Tomáš Filippi. „Nechceme opakovat zápas s Kladnem, kdy jsme měli devět přesilovek a šest tutových šancí, nic nám do brány nespadlo. Kladno mělo čtyři šance a dalo z nich všechno. Takové zápasy jsou snad maximálně dvakrát do roka. A porážka s Vary 1:5? Oni ani nehráli hokej, jen od sebe odhazovali puky a my jsme asi čekali, že to půjde samo když jsou poslední a přejedeme je," vzpomíná na poslední dva nepovedené zápasy. „Přitom máme lepší a kvalitnější tým než loni, ale musíme hrát odzadu a čekat, co se narodí vepředu. A ne, že budeme bláznit, půjdeme ve čtyřech dopředu a soupeř nás bude jezdit dva na jednoho nebo tři na dva. Musíme hrát lépe zezadu i proti takovým týmům, které jsou na dně tabulky," tvrdí Filippi.

Lídr dnes u Tygrů Slavia vede tabulku, Bílým Tygrům nevyšly tři poslední zápasy. V Tipsport areně se dnes od 18.20 hodin představí nejlepší střelec extraligy Jaroslav Bednář.

„Když dáme první gól, je to pak o něčem jiném. Máme kvalitní tým, ale zatím to ukazujeme jen jmény na papíře. Musíme hrát úplně jinak, nebudeme zápasy rozhodovat v první nebo druhé třetině, ale musíme co nejdéle hrát na 0:0 a snažit se z protiútoku nebo čekat na přesilovku a z nich dávat góly. Zkrátka nyní vyhrávat utkání 1:0, 2:0 nebo 2:1. Sílu na ofenzivní hokej sice máme, ale zatím nám to tam nepadá. Ale může se to brzy změnit, dáme víc gólů a sebevědomí bude hned větší. Jenže tomu tak v současnosti není, proto musíme hrát hlavně v pěti dozadu," dodává útočník s dresem číslo 41.

„Slavia hraje perfektně dozadu, navíc mají střelce Bednáře, který je výborný zejména v přesilovkách. Mají také výbornou obranu a defenzivní hráče, k tomu je drží navíc gólman Furch. Moc gólů nedostávají, a jak to tak bývá párkrát za zápas ujedou a umějí útoky proměnit. Vyhrávají těsně, i když naposledy 6:0 se Zlínem, ale předtím to bylo víceméně o gól. Prostě mají propracovanou defenzivu a čekají na brejk, ketrý pak využijí," říká Filippi o Slavii.