Do branky libereckého týmu se opět postavil Dominik Hrachovina, roli sedmého beka plnil Daniel Bukač. Na úvodní gól utkání se nemuselo čekat nikterak dlouho, protože už v 6. minutě rozvlnil síť za zlínským brankářem Čiliakem Marek Zachar. O necelou minutu později ale bylo vyrovnáno, když se nadvakrát prosadil Jakub Ferenc.

Bílí Tygři se ale nenechali vyvést z míry a pár vteřin nato si vzali ztracené vedení zpět, když úspěšnou kličku do bekhendu dotáhl Rostislav Marosz. Ačkoliv si oba týmy v první třetině ještě vypracovaly nějaké šance, skóre se už nezměnilo.

Po příchodu z kabin zvýšil Liberec na 3:1. Derner našel pasem Libora Hudáčka, který byl před Čiliakem zcela sám. Zlínského gólmana si vychutnal a zakončil do odkryté části branky. Ve 34. minutě bylo se Zlínem ještě hůř. Čiliak neudržel puk, čehož využil Adam Musil, který zajistil hostům tříbrankové vedení.

Ještě před druhou sirénou se ale Berani dostali zpět do hry, Zdeněk Okál proměnil samostatný únik střelou nad vyrážečku brankáře Hrachoviny. Zlín vycítil šanci na možné vyrovnání, ale obrovskou šanci spálil Šlahař. Domácí pak zahrozili při vlastním oslabení, Sedláček ale kotouč za Hrachovinu neprocpal.

Hostitelé se přeci jen ke slovu ještě dostali. V čase 56:57 snížili na rozdíl jediného gólu, kdy Freibergsovu ránu ještě Hrachovina vyrazil, ale na dorážku Štěpána Fryšary už nestihl zareagovat. Tygři tak museli bojovat o tři body až do samotného konce, ale vítězství si už vzít nenechali.