Trenéři dali v přípravě příležitost všem hráčům, po úterním zápase s Kladnem a poradě s vedením rozhodli, že se s tygřím dresem rozloučí obránci Krstev s Holubem a útočník Procházka. Krstev odchází natrvalo, další dva jmenovaní půjdou na hostování.

Angel Krstev přišel do Liberce z pražské Slavie v sezoně 2001/2002 a výrazně se podepsal pod postup do extraligy. V sezoně 2003/04 odešel na hostování do Litvínova, ale pak se znovu pod Ještěd vrátil. Během výluky v NHL však nastal v liberecké obraně přetlak, a tak Angel formou hostování pomohl k návratu do extraligy Českým Budějovicím.

Po sezoně se však stal nedílnou součástí libereckého mužstva a patřil k jeho nejproduktivnějším bekům. Svými výkony si několikrát řekl i o pozvánku do národního týmu.

Generální manažer Bílých Tygrů Ctibor Jech k odchodu Angela Krsteva řekl: „Angel se za dobu působení v Liberci vypracoval mezi naše klíčové hráče, v současné době by měl mít místo mezi čtyřmi elitními beky. Tuto pozici však v letní přípravě neobhájil.

Navíc mu končí v dubnu příštího roku smlouva a my jsme nepředpokládali její prodloužení, protože sám Angel vyjadřoval touhu zkusit zahraniční angažmá. Tyto podněty nás vedly k tomu, abychom uvolnili právě jeho.

Rozcházíme se ale v dobrém, Angel pro nás v minulosti odvedl mnoho dobré práce a zapsal se do historie libereckého klubu výrazným písmem. Nevylučuji, že se v případě zájmu obou stran naše spolupráce v budoucnu obnoví.“

Liberecký tým opouští i někdejší kapitán a dlouholetá opora Stanislav Procházka. Ten však na rozdíl od Krsteva míří pouze na hostování, když posílí „farmu“ v Benátkách. Je připravena i varianta, že v případě potřeby bude k dispozici libereckému A–týmu.

Procházka působil v městě pod Ještědem od sezony 2002/2003, kdy přestoupil z Pardubic. Až do letošní sezony odehrál přes 800 extraligových zápasů.

Komentář Ctibora Jecha: „Poté, co jsme postoupili do extraligy, jsme jen těžko hledali posily. Standa byl jedním z prvních, který nám šel pomoci. V prvních dvou letech se výrazně přičinil o záchranu extraligové příslušnosti a celkově za dobu působení v našem klubu odehrál výborné sezóny a jsem velice rád, že byl součástí našeho týmu. V současné chvíli jsme mu nabídli pozici na naší farmě v Benátkách, kde potřebujeme pomoci s výchovou mladých hráčů.

Standa je jeden z hráčů, které chceme v budoucnu zapojit do chodu klubu a jsme rádi, že tuto úlohu v současné době přijal. Existuje varianta, že nám může kdykoliv pomoci v prvním týmu. Pokud o něj projeví zájem některý extraligový tým, nebudeme mu bránit, ale do budoucna věříme v naši další spolupráci.“

Na hostování míří i liberecký odchovanec, obránce Jan Holub. Řízný bek by měl na další štaci sbírat především hokejové zkušenosti, v silném libereckém kádru se v současnosti neprosadil.

Generální manažer Jech k Holubově odchodu poznamenal: „Naší prioritou je, aby v případě hostování Honzy Holuba šlo o extraligový klub. Chceme, aby rozvíjel své schopnosti a v budoucnu je použil v boji o místo v naší obraně.“ (jr, jsj)