Jak poměrně nečekaně zápas skončil, tak rovněž začal. Jeho úvod? Po 174 vteřinách nenápadně nahodil puk na hostující branku liberecký útočník Klimenta a kotouč skončil za zády litvínovského gólmana Fraňka.

Liberec byl od začátku lepší. Jeho snahu korunoval druhým gólem ve 13. minutě, po teči střely beka Modrého, další forvard Šachl - 2:0. A to nebylo v první třetině vše. Necelé dvě minuty před jejím koncem překonal už potřetí zaskočeného Fraňka, který střelu neviděl, liberecký bek Moravec.

Litvínov mohl začít dohánět manko ještě v první polovině utkání, kdy měl po faulu Jiruše na Černého výhodu trestného střílení technicky dobře vybavený reprezentant Lukeš. Ten zkusil střelu po ledě, branku ale nakonec těsně minul.

Do hry se litvínovská parta dostala až necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny. Po akci Trávníčka a Švarného dorážel do branky útočník Kubinčák. A sám forvard Trávníček deset minut před koncem snížil dokonce na 2:3 a vykřesal pro hosty naději alespoň na vyrovnání. Ale domácí si náskok pohlídali. V 53. minutě přidal brankovou pojistku pro Bílé Tygry v podobě čtvrté branky agilní Pletka. Litvínovská odpověď útočníka Hübla v samotném závěru už nic neřešila…

„Výborně jsme do zápasu vstoupili, hráli jsme aktivně a častou střelbou dostali soupeře pod tlak. V dalším průběhu zápasu nás hosté vyškolili v efektivitě, proto mělo utkání náboj až do konce. Já jsem moc rád, že jsme ten zápas zvládli,“ přiznal po utkání liberecký trenér Filip Pešán.

Přes porážku svého celku hráčům litvínovský kouč Jaroslav Hübl poděkoval. „Především za to, že po první třetině, za stavu 0:3, nepřestali bojovat a do utkání se dokázali vrátit a udělali z něj bitvu. Nakonec jsme sahali i po vyrovnání,“ hodnotil derby Hübl a jedním dechem dodal: „Ale musíme se také poučit. Nemělo by se stávat, aby se první třetina prohrála takovým rozdílem. Nakonec se to ukázalo jako klíčové.“

Hokejová extraliga pokračuje v kvapíkovém tempu již zítra. Litvínov hostí v 17:30 Pardubice a Liberec už ve 14:00 přivítá Znojmo.