HC Škoda Plzeň

Svěřenci trenéra Ladislava Čiháka se nachází ve skutečně výborné formě. V novém roce zatím neprohráli a v součtu nepoznali přemožitele už šestkrát v řadě.
Naposledy odešli z ledu se sklopenými hlavami na konci prosince po západočeském derby s Karlovými Vary.

Série vítězných zápasů vynesla Plzeň až na třetí místo v extraligové tabulce, kde má na svém kontě 70 bodů. Díky úterní výhře v televizním utkání s Libercem se na vedoucí duo Sparta – Bílí Tygři dotáhli na rozdíl dvou bodů.

Sílu Plzně před vlastními fanoušky už Tygři na vlastní kůži poznali, teď se ale musí připravit na to, že Západočeši umí hrát i na kluzištích soupeřů, kde vydolovali 28 bodů a patří jim třetí pozice v této statistice.

Škodovka má ve svém kádru fantoma letošní sezony Milana Gulaše, který je s 60 body za 30 gólů a stejný počet asistencí nejproduktivnějším hráčem celé soutěže a zároveň také nejlepším střelcem.

Dobře si vede také maskovaný muž v plzeňském brankovišti Dominik Frodl, který pustí v průměru 2,33 gólu na zápas a úspěšnost zákroků činí 91,34 %. K tomu má šest vychytaných nul, což je nejvíc v extralize.

Bílí Tygři Liberec

Liberec nenavázal na předchozí tři vítězství a v úterý prohrál v Plzni 2:3. Domácí vedli už 3:0, jenže Tygři stihli ve zbytku zápasu pouze snížit. Již dnes ale mají možnost odvety.

Vzhledem k těsné porážce se na vedoucí příčku vrátila díky lepšímu skóre Sparta, Liberec je druhý.

Indiány však nečeká pod Ještědem jednoduchý úkol. Severočeši jsou totiž nejlepším mužstvem na domácím ledě, kde dosud prohráli jen dvakrát. Z 54 možných bodů jich mezi mantinely Home Credit Arény vydolovali hned 46.

Nejproduktivnějším Tygrem je Libor Hudáček, který zapsal 36 bodů za 15 gólů a 21 asistencí. Nejlepším střelcem pak je s šestnácti trefami Radan Lenc.
Ačkoliv v Plzni inkasoval třikrát, stále je Dominik Hrachovina statisticky nejlepší brankář v extralize.

Jeho průměr obdržených branek na utkání 1,43 a úspěšnost zásahů 94,70 % v součtu s čtyřmi čistými konty jsou opravdu famózní čísla.

Jak dopadne odveta?