Na první gól třetí semifinálové bitvy mezi Kometou a Libercem nečekali dlouho. Ve druhé minutě prosadil osamocený Michal Birner a Bílí Tygři se ujali vedení. Do brněnského pekla vlétli dobře. Jenže Brňané brzy převzali iniciativu a hnali se za vyrovnáním.

Toho se dočkali z početní výhody. Oblíbené disciplíny. Ranou od modré propálil vše Ondřej Němec. Palebnou pozici mu připravil šikovně Martin Erat. Vzápětí mohla jít Kometa do vedení, ale Leoš Čermák samostatný únik nezužitkoval.

Nevyužitou obrovskou příležitost mohl potrestat Liberec. Jenže při přesilové hře Tyler Redenbach trefil puk tak přesně, že orazítkoval spojnici břevna a tyče. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Posléze se Bílí Tygři dostali do dvou velký šancí. Nejprve nastřelili tyč. Poté kapitán Petr Jelínek selhal v tutovce. Na ledě se bojovalo o každý milimetr za mohutného povzbuzování brněnského publika.Druhá část začala v kvapíku a do obrovské šance se dostal Martin Dočekal, leč kotouč do sítě nepropašoval. Na ledě v to v té době pořádně jiskřilo. Obě mužstva si byly plně vědoma, co je ve hře. Liberecký útočník Dominik Lakatoš to s agresivitou přehnal a daroval Kometě přesilovku. Brno jeho nedisciplinovanost neztrestalo.

Třetí branka padla až v poslední třetině. Úřadující mistr si hýčkal přesilovku, jenže Erat na červené zaváhal, Jaroslav Vlach ujel a poslal Liberec do vedení. Gól nakonec byl vítězný. Severočeši dobyli jihomoravské království 2:1.

Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec 1:2

Stav semifinálové série: 1:2.
Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1.
Branky a nahrávky: 12. O. Němec (M. Erat) – 2. Birner (L. Hudáček), 46. J. Vlach (Lakatoš).
Rozhodčí: V. Pešina, O. Hejduk – J. Frodl, T. Pešek.
Diváci: 7 700 (vyprodáno)

Kometa: Čiliak – O. Němec, Baranka, Štencel, Gulaši, Z. Michálek, Bartejs, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič – Orsava, M. Erat, Plášek ml. – Vondráček, L. Čermák, Dočekal – Köhler, Kusko, Mallet

Liberec: Will – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.