Šesté domácí vítězství v řadě v kalendářním roce 2012 předvedli včera hokejisté Bílých Tygrů Liberec. Popravdě řečeno, jejich výhra nad posledním mužstvem extraligové tabulky Mladou Boleslaví se čekala, ale vzhledem k známé úporné obraně Středočechů se jako obvykle nerodila jednoduše.

Nakonec Liberečtí vyhráli 4:2, ani ve čtvrtém vzájemném duelu v této sezoně Středočechům nepodlehli a výrazně posílili své šance na první šestku po základní části soutěže, což by zaručovalo přímý postup do čtvrtfinále play off.

Prvním vzruchem zápasu byla zdánlivě gólová situace, která se řešila v 5. minutě s pomocí videorozhodčího. Kudrnova rána se odrazila od horní tyče, bohužel pro domácí ne do branky, ale zpět do hřiště.

V 11. už se Tygři mohli radovat. V přesilovce při vyloučení Mikulíka Bulíř přesně tečoval nahození Čakajíka. Trvalo jen 37 vteřin a stav už byl 2:0! Kica se prosadil ve skrumáži přesnou trefou po ledě k protější tyčce.

Hosté ještě v úvodní třetině dokázali reagovat gólem na 2:1. Tomas prosvištěl útočným pásmem a jeho bomba nakonec propadla za čáru.

Liberecká aktivita v druhé třetině slavila úspěch v podobě branky Vantucha v 27. minutě, když domácí útočník využil zazmatkování Čutty – 3:1.

V 38. bylo nařízeno trestné střílení ve prospěch Liberce za faul Rýgla na Bulíře, jenž poté při nájezdu svým pokusem o blafák proti brankáři Hüblovi neuspěl. A v 44. to mohlo Tygry mrzet, protože podruhé v zápase se prosadil boleslavský Tomas, tentokrát z levého kruhu – 3:2. Tomas měl v 53. dokonce na své holi vyrovnání, trefil však jen horní tyč. O dvě minuty později se pak prosadil zblízka domácí Klimenta a rozhodl – 4:2.