Liberec vyrazil na západ Čech s novou brankářskou dvojicí, přičemž mezi třemi tyčemi startoval Petr Kváča. V liberecké sestavě chyběla řada opor. Namátkou obránci Ronald Knot a Ladislav Šmíd nebo útočníci Michal Bulíř, Michal Birner nebo Tomáš Filippi.

Střetnutí bylo hodně speciální pro dvojici libereckých útočníků Tomáše Rachůnka a Dávida Grígera, kteří ještě v loňském ročníku hájili barvy Energie. Ovšem i na straně Karlových Varů se našli hráči s minulostí pod Ještědem. Například Oldrich Kotvan a Michal Plutnar.

První zajímavou střelu vyslal ze své hokejky Zachar, ale Novotného lapačka byla rychlejší. V úvodní karlovarské přesilovce zahrozili Skuhravý s Koblasou, ovšem liberecké konto zůstalo nadále nezatížené. Po zmatcích v liberecké obraně se Tygři usadili před Novotným, ale Šírův útok domácího brankáře prakticky neohrozil.

Na opačné straně se už měnilo skóre. Puk dostal do jízdy Václav Skuhravý a střelou z vrcholu kruhu překonal Kváču. Do kabin tak odcházeli spokojenější Karlovarští. Hned zkraje druhé třetiny tečoval kotouč Kohout a Kváčovi pomohla dokonce tyčka.

Bdělost libereckého brankáře záhy vyzkoušel po rychlém výpadu do útočného pásma Flek. Kváča si pak nerozuměl se svými obránci, což mohl využít Černoch, leč Kváča si prostor u přední tyče pohlídal. Poté se do velké šance dostal Rachůnek, avšak tváří v tvář Novotnému neuspěl.

Liberec sice dostal puk do branky, ale kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti nebyl gól uznán. S blížícím se závěrem prostředí periody uzamkly Vary svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale druhý útok hostitelského celku touš za Kváču nedopravil.

A tak přišel trest. Hanousek vybídl před brankou stojícího Marka Zachara, který usměrnil jeho přihrávku za brankovou čáru. Pak si za libereckou obranu nabruslil Jiří Černoch, kterého nedovoleně zastavil Havlín a sudí Svoboda nařídil trestné střílení, které proměnil faulovaný Černoch.

Po přestávce všem ujel Marek Zachar, který našel mezírku mezi Novotného betony a vyrovnal na 2:2. O několik vteřin později bylo pro Liberecké ještě veseleji. Průžek našel zpoza brankové čáry nikým nehlídaného Jaroslava Vlacha, který se trefil přesně do horní části Novotného klece.

Tygři sice nevyužili přesilovku pět na tři, ale klasickou početní výhodu zužitkoval Radan Lenc, který dorazil odražený kotouč po Rachůnkově nádherném průniku. Jenomže Varští se nevzdali. V situaci tří na jednoho se do puku opřel Martin Kohout a Kváča se za jeho ránou jen ohlédl.

Západočeši bylo blízko k vyrovnání. Vlach totiž nechal hrací předmět za sebou, ale Machač nabídnutou šanci v gól neproměnil. V 58. minutě ukázal svoji rychlost Ondřej Beránek, který byl opět atakován v rozporu s pravidly Havlínem a sudí podruhé nařídil trestné střílení. Sám faulovaný Beránek touto možností nepohrdl a srovnal na 4:4.

Prodloužení se hrálo jen několik vteřin. Rachůnek totiž předložil kotouč Dávidu Grígerovi, který se po křídle natlačil před Novotného a svého bývalého spoluhráče překonal, čímž zajistil bonusový bod pro Liberec.

Generali Česká Cup – skupina B

HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 4:5 v prodloužení (1:0, 1:1, 2:3 – 0:1)

Branky a asistence: 17. Skuhravý (Vondráček, Redlich), 37. Černoch z trestného střílení, 53. Kohout (Koblasa, Černoch), 58. Beránek z trestného střílení – 35. Zachar (Hanousek, Musil), 44. Zachar (Jelínek), 45. Vlach (Průžek, Rychlovský), 49. Lenc (Rachůnek), 61. Gríger (Rachůnek). Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Pešek, Malý. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 738.

Sestavy

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Horák) – Šenkeřík, Kotvan, Puplán, Weinhold, Graňák, Plutnar, Kowalczyk – Beránek, Machač, Flek – Koblasa, Černoch, Kohout – Mikúš, Vildumetz, Šik – Redlich, Skuhravý, Vondráček. Trenér: Pešout.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pavelka) – Rosandič, Hanousek, Derner, Havlín, Kunst, Štibingr – Rachůnek, Gríger, Lenc – Musil, Jelínek, Zachar – Vlach, Šír, Průžek – Rychlovský. Trenér: Augusta.