Pro Šachťar, který byl založen teprve v roce 2009 a o šest let později získal titul běloruského mistra, to nebude první konfrontace s českým soupeřem. Už dříve totiž narazil na Litvínov, Chomutov nebo Litoměřice. Dalším protivníkem, který vyzve Bílé Tygry, bude libereckým fanouškům dobře známý Metallurg Novokuzněck.

S ruským týmem se Liberec utkal už třikrát v letech 2010, 2015 a 2018. První dva duely opanovali Tygři poměrem 4:1, zatímco vloni podlehli Metallurgu 4:7. Novokuzněck dříve působil v Kontinentální hokejové lize, ale od sezony 2017/18 nastupuje ve druhé nejvyšší ruské soutěži. Střetnutí s Novokuzněckem je na programu v úterý 6. srpna od 17.30 hodin.

Předposlední přípravný zápas absolvují Liberečtí proti finskému týmu KooKoo Kouvola. Seveřané jsou účastníkem finské nejvyšší soutěže, kam postoupili před čtyřmi lety. Na soupisce figuruje jedno zajímavé jméno, které pro fanoušky ledního hokeje určitě není cizí. Jedná se o norského obránce Alexandera Bonsaksena, který pravidelně reprezentuje svoji zemi na světových šampionátech. Duel s Kouvolou začíná ve čtvrtek 15. srpna od 17.30 hodin.

Na závěr přípravy změří Tygři své síly s ruským Amurem Chabarovsk. Proti tomuto soupeři už jedno přípravné utkání Liberec odehrál, v srpnu 2016 zvítězil 2:1 po samostatných nájezdech. V Chabarovsku v současné době hrají také čeští hokejisté, Tomáš Zohorna, Hynek Zohorna, Michal Jordán, Ondřej Vitásek a brankář Marek Langhamer. Na východě Ruska dříve působil liberecký forvard Tomáš Filippi. Zápas proti Amuru odstartuje ve čtvrtek 22. srpna od 17.30 hodin. Všechna přípravná utkání odehrají Tygři v Home Credit Aréně.

Přípravné zápasy Tygrů

24.7. Liberec – Soligorsk
6.8. Liberec – Novokuzněck
15.8. Liberec – Kouvola
22.8. Liberec – Chabarovsk


Liga mistrů
29.8. Belfast – Liberec
31.8. Luleå – Liberec
5.9. Liberec – Belfast
8.9. Liberec – Luleå


O týden později, ve čtvrtek 29. srpna, vstoupí Bílí Tygři do letošní sezony Ligy mistrů. Od 20.30 hodin se představí v Belfastu (Severní Irsko), kde vyzvou tamní Giants. Pro Obry to bude premiérové vystoupení na evropské scéně. Z Belfastu se následně Augustova družina přesune do Švédska, kde Tygry čeká Lulea (sobota 31. srpna v 15.30 hodin). Domácí odvety jsou na programu ve čtvrtek 5. září od 19.45 hodin s Belfastem a v neděli 8. září od 14 hodin s Luleou. Oba zápasy hostí Home Credit Aréna.