V liberecké brance dostal přednost Marek Schwarz a premiéru v A-týmu si odbyl obránce Ondřej Buchtela. Na tygří lavičku se po krátké zdravotní indispozici vrátil trenér Patrik Augusta.

Na první gól se nemuselo čekat nikterak dlouho. Patrick McNeill nahodil kotouč od modré čáry a ten skončil až za zády brankáře Schwarze. Na tahu tak byli domácí, kterým ale odpověď netrvala dlouho. Birner našel na kruhu Libora Hudáčka, který střelou do šibenice vyrovnal na 1:1.

Jakkoliv je to proti přírodním zákonům, tak Tygrům narostla křídla a gólman Roy se musel v následujících minutách co ohánět, aby odrazil atak libereckých šelem. Když následně Liberec ubránil čtyřminutové oslabení, ujel Bulíř, po jehož přihrávce se dvě vteřiny před první sirénou prosadil Libor Hudáček.

Při hře ve čtyřech měl obrovskou šanci Filippi, jenž se natlačil až před Roye, ale bekhendem neuspěl. Poté zaváhal v rozehrávce Hanousek, ale jeho chybu napravil Schwarz ukázkovým semaforem, jímž ukázal svému soupeři červenou.

V další početní nevýhodě zahrozil dvakrát Ordoš, ale ani jednou puk za Roye nepropasíroval. Bílí Tygři byli i nadále aktivnější, ale svůj náskok nezvýšili, což Němci potrestali. Simon Sezemsky si najel mezi kruhy a podruhé rozvlnil síť za Schwarzem. Jeho trefu musel ještě potvrdit videorozhodčí.

Do třetí třetiny vstupovali Severočeši s tím, že musí následujících dvacet minut bezpodmínečně zvládnout, jinak v Lize mistrů končí. Tygři se snažili ze všech sil vstřelit tolik potřebný třetí gól, měli k dispozici dokonce přesilovou hru, ale nerozhodný stav nezlomili.

Čas nekompromisně utíkal jako hladový tygr mající v dosahu potravu. Trenér Augusta si vzal oddechový čas, po němž odvolal Schwarze z branky a vsadil vše na jednu kartu. Tento tah ale Liberci nevyšel, protože Matthew Fraser se trefil do prázdné brány a zpečetil tím osud Liberce v letošním ročníku Ligy mistrů.

Liga mistrů – základní skupina

Bílí Tygři Liberec – Augsburger Panther 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky a asistence: 7. Hudáček (Birner), 20. Hudáček (Bulíř) - 3. McNeill, 35. Sezemsky, 59. Fraser. Rozhodčí: Jefremov (KAZ), Kika – Hynek, Špůr. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 5 733.

Sestavy

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Peters) – Hanousek, Šmíd, Havlín, Derner, Kolmann, Knot, Buchtela – Hudáček, Bulíř, Birner – Lenc, Filippi, Marosz – Ordoš, Jelínek, Krenželok – Zachar, Musil, Vlach. Trenér: Augusta.

Augsburger Panther: Roy (Keller) – McNeill, Haase, Lamb, Tölzer, Sezemsky, Valentine, Lambacher, Rogl – Fraser, Stieler, Mayenschein – Callahan, Ullmann, Trevelyan – Schmölz, Leblanc, Hafenrichter – Payerl, Gill, Holzmann. Trenér: Tuomie.