Zatrpklí hokejisté se budou těžko smiřovat s tím, že zažili jednu z nejsmutnějších sezon v historii klubu. „To zklamání se ani slovy nedá popsat,“ soukal ze sebe Pavel Kašpařík po vyřazení z předkola od Vítkovic. „Asi mě to bude hodně dlouho bolet na duši, ani nevím, jak se s tím smířit,“ svěřil se útočník. „To víte, po takové věci se nespí dobře… Je to neúspěch, velké zklamání,“ přiznal generální manažer Ctibor Jech.

I přes dvě porážky na Moravě byli Tygři přesvědčeni, že doma sérii srovnají. Jenže padli i ve třetím zápase a od středy mají dovolenou. „Věřil jsem tomu, že to třetí utkání vyhrajeme… nedá se nic dělat…,“ klopil hlavu forvard Petr Nedvěd, který přišel pod Ještěd z New Yorku Rangers. Právě on se řadí k věhlasným posilám z NHL, které měly Liberec dostat do finále extraligy.

Nepomohl ani finský gólman Leinonen. „Tenhle mančaft měl daleko na víc,“ uvědomuje si Nedvěd, který nikdy v kariéře nekončil ročník už v únoru.

Máme na víc - to opakovali severočeši už od začátku sezony. Silný tým se hodně trápil, dokonce vyměnil trenéra Gregora za Pešána. Až pár zápasů před koncem základní části si liberečtí vybojovali předposlední volné místo pro předkolo play off. Krátká série s Vítkovicemi? Jen vyvrcholení letošního zmaru… „Nešlo nám to celou sezonu. Proč? Nad tím se musí zamyslet každý sám, od vedení až po hráče,“ tvrdí Jech. „Potýkali jsme se s problémy na postu brankáře, v obraně a nakonec i v útoku. Měli jsme jen ojedinělé zápasy, kdy jsme dokázali, že máme silný tým,“ dodal.

„Za vyřazení může několik faktorů. Nemá ale cenu plakat nad rozlitým mlíkem, že jsme měli nemocné a zraněné hráče, že jsme nebyli v maximální pohodě. Prostě jsme podali špatný výkon,“ nehledal výmluvy Kašpařík. Nejproduktivnější Tygr jako jediný dokázal vítkovického gólmana Štěpánka překonat, a to dvakrát. „Je to sice hezké, ale k čemu mi to je, když máme dovolenou…“

Trojnásobný semifinalista z předešlých let se těší z enormní přízně fanoušků. I díky nim chtěli hokejisté postoupit dál. „Diváci v Liberci jsou fantastičtí, ale my jsme jim moc radosti v celé sezoně neudělali. Musím se jim omluvit, že letos play off neuvidí,“ pronesl prosbu o odpuštění Kašpařík.

Jaká bude budoucnost klubu s bílým tygrem ve znaku? „Musíme to rozebrat a promyslet, jak dál. Měli jsme určitý cyklus, který jsme chtěli završit letošní sezonou, a pak přebudovat kádr,“ naznačil Jech, že dojde na změny. V Liberci nejspíš skončí 38–letý Nedvěd. „Chci pokračovat, ale kde, to se bude řešit později. Každopádně jsem hrozně rád, že jsem mohl za Tygry hrát,“ pravil.

Tygři po základní části

2002/03 – 12. místo
2003/04 – 11. místo
2004/05 – 5. místo (semifinále)
2005/06 – 1. místo (čtvrtfinále)
2006/07 – 1. místo (semifinále)
2007/08 – 3. místo (semifinále)
2008/09 – 9. místo (předkolo)