Hosté v rozmezí osmi a půl minuty využili tři přesilové hry, vyhnali Pince na střídačku a pěti slepenými góly rozladili ostravské publikum. Lví podíl na vítězství Liberce 6:2 měla druhá řada vedená Petrem Nedvědem, která zařídila tři s šesti branek.

„Hráči do puntíku splnili naordinovanou taktiku. Hráli jsme jednoduchý a účelný hokej. Měli jsme ale i štěstí,“ radoval se trenér Liberce Filip Pešán. „Byli jsme v útočném pásmu drzejší a na rozdíl od domácích se nám podařilo v početních výhodách dávat góly. Po příchodu nového kouče jsme na přesilovkách pracovali a dneska to bylo vidět,“ popisoval liberecký bek Valdemar Jiruš.

Vítkovičtí smutnili i za diváky, kterých přišlo včera do ostravské ČEZ Arény téměř sedm tisíc, což je druhá nejvyšší návštěva sezony. Více přišlo jen na Spartu. „Je to zklamání. Chtěli jsme pro lidi udržet to první místo,“ přiznal útočník Václav Varaďa.

„Byli jsme povinni, i kvůli těm divákům, odehrát utkání na maximum až do konce a myslím, že to bylo vidět,“ doplnil kouč Alois Hadamczik.