Oba týmy se na extraligové kolbiště vrátily vítězně. Oceláři vyhráli v Karlových Varech vysoko 7:2 a Bílí Tygři si v urputné bitvě poradili s Olomoucí 2:1. Zajímavostí je, že hlavní rozhodčí neuznali během utkání hned tři branky. Ačkoliv geograficky mají k sobě obě města hodně daleko, v tabulce jsou těsně u sebe. Liberec je čtvrtý se ziskem 13 bodů a Třinec pátý, přičemž nasbíral 11 bodů.

„Viděli jsme hodně syrové utkání, bylo znát, že týmy měsíc nehrály. Bylo to hodně bojovné a rozkouskované, i kvůli videu. Jsme rádi, že jsme v závěru i s troškou štěstí vstřelili rozhodující branku,“ zhodnotil duel s Olomoucí trenér Bílých Tygrů Patrik Augusta.

První liberecký gól obstaral Tomáš Rachůnek. „Myslím si, že jsme hráli dobře. Na to, po jaké době se hrálo, mělo utkání vysoké tempo. Hra se nám trošku rozkouskovala, ale pro výhru jsme si šli a nakonec jsme to k ní i dotáhli,“ řekl pro klubový web Tomáš Rachůnek.

„Upřímně jsem to čekal horší, měli jsme kvalitní tréninky a udržovali jsme se v kondici dobře. Pokud budu mluvit čistě za sebe, pak to nebylo vůbec špatné,“ dodal Rachůnek.

Duel Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec začíná ve středu 11. listopadu od 18 hodin. Hrát se opět bude bez přítomnosti fanoušků. Přímý přenos poběží na portálu HokejkaTV.