Do sestavy Liberce se vrátil Michal Birner, zato Radan Lenc stále chyběl. V případě vítězství za tři body mohl Liberec oslavit zisk Prezidentského poháru.

Liberecký brankář Hrachovina byl v permanenci od samotného začátku. Jeho bdělost prověřili Gulaš s někdejším Tygrem Jánošíkem. Na opačné straně kluziště zahrozil Marosz, který ale plzeňskou branku minul. Hosté byli za svoji aktivitu po zásluze odměněni. Vráblík vystřelil od modré čáry a před Hrachovinou umně tečoval Jakub Pour.

Střelec úvodní branky se zjevil v další dobré šanci. Situaci dvou na jednoho řešil přímým zakončením, ovšem Hrachovina si mezeru mezi nohama pohlídal. Následně hrál Liberec přesilovku, v níž se prosadil Michal Bulíř, který srovnal na 1:1.

Po přestávce sice hráli Tygři v početní převaze, ale hrozili spíš Plzeňští. Se svými nájezdy ale neuspěli Gulaš s Mertlem. Pevnost Králových betonů pak vyzkoušel Marosz a po něm ztroskotal na strážci plzeňské svatyně také Šír, který střílel z prostoru slotu.

S blížícím se koncem druhé třetiny se Liberec dostal do vedení. Maroszův pokus vyrazil Král do vzduchu, odkud puk sklepl za brankovou čáru Adam Musil. O náskok mohli hostitelé brzy přijít, jenže Zdráhal z levého křídla nemířil přesně.

Zkraje třetí části se před Krále hnal Ordoš, ovšem plzeňský brankář si poradil i s následnou dorážkou Krenželoka. Další atak už ale Král neustál. Birner předložil z pravé strany kotouč Liboru Hudáčkovi, který do poloprázdné branky zvýšil na 3:1.

Vzápětí mohlo být pro Severočechy ještě veseleji, avšak Marosz trefil jen tyč. Téměř vyprodaná liberecká aréna hnala své miláčky na zteč, ale útočit nezapomněli ani indiáni. Heřmanovu nabídku na vyrážečku Hrachovina zneškodnil.

Liberecké vítězství ještě potvrdil Jan Ordoš, který zakončil samostatný únik. Tygři tak zdolali Plzeň 4:1 a celkově pošesté ovládli základní část extraligy.

Tipsport extraliga – 11. kolo

Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a asistence: 14. Bulíř (Ordoš, Šmíd), 35. Musil (Marosz), 44. Hudáček (Birner), 60. Ordoš (Jelínek, Šmíd) - 3. Pour (Vráblík). Rozhodčí: Pešina, Bejček – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0.  Diváci: 7 179.

Sestavy

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Schwarz) – Knot, Šmíd, Hanousek, Derner, Graborenko, Kolmann – Zachar, Hudáček, Birner – Musil, Bulíř, Marosz – Ordoš, Jelínek, Krenželok – Valský, Šír, Vlach – Rychlovský. Trenér: Augusta.

HC Škoda Plzeň: Král (Kolář) – Čerešňák, Pulpán, Jiříček, Jánošík, Kaňák, Vráblík, Jank – Gulaš, Mertl, Kantner – Rob, Němec, Zdráhal – Pour, Kodýtek, Straka – Malát, Heřman, Vracovský. Trenér: Čihák.