Hlavní příčinou neúspěchu v zemi tisíce jezer je špatná disciplína severočeského klubu. Liberec inkasoval celkem pět branek v početní nevýhodě.

„Hráli jsme proti Finům hodně nedisciplinovaně a to prostě proti tak dobrým bruslařům nejde," našel hlavní důvod dvou porážek brankář Marek Pinc v rozhovoru pro klubový web.

Marku, jaký máte pocit z těch dvou zápasů ve Finsku?
Neodehráli jsme tady dobré zápasy a dostali jsme spoustu gólů. Hráli jsme proti Finům hodně nedisciplinovaně a to prostě proti tak dobrým bruslařům nejde. Musíme se z těchto zápasů ponaučit a jít dál. Máme mladý tým a sbíráme zkušenosti. Spousta hráčů odešla a přišli noví kluci z první ligy. Především pro ně to je dobrá zkušenost.

Jaký pro vás byl zápas s TPS Turku, kdy jste dostal tři branky za sedm minut?
Za těch patnáct let, co asi chytám, jsem to už párkrát zažil. Byly to dorážky do prázdné branky, nebo se to tam nějak smolně odrazilo. Každý gól se dá chytit, ale tady se s tím těžko dalo něco dělat. Teď nás čekají další zápasy a musíme si k některým chybám a laciným brankám hodně říct.

Co je potřeba změnit do dalších zápasů?
Musíme zapracovat na disciplíně, abychom nechodili tak často do oslabení.

Vizuálně to vypadalo na vyrovnaný zápas, skóre hovořilo ale ve váš výrazný neprospěch. Kde byl tedy ten největší rozdíl?
Asi v tlaku do branky. Měli jsme tam také šance. My nedáme tři čtyři vyložené šance a oni pak jednou jedou dva na jednoho a nekompromisně pošlou puk pod víko. Je to o větším důrazu do brány. Hráli jsme prostě všichni špatně. I já jsem mohl chytit něco navíc. Příští týden se na to podíváme na videu, rozebereme chyby, a když si na to dáme pozor, tak by nám to mělo v dalších zápasech pomoci.

Nyní proti Švédům

Bílí Tygři mají šanci napravit nevydařené výsledky z Finska nyní doma, neboť v pátek a v sobotu hostí již v Tipsport areně v dalších zápasech European Trophy švédské kluby.

V pátek 24. srpna od 18.30 hodin Djurgården Stockholm, v neděli 25. srpna od 17.00 Brynäs Gävle. (spo)