O kousek to nevyšlo. O konečném pořadí v tabulce hokejové extraligy rozhodlo až poslední 52. kolo, Bílí Tygři Liberec po sérii devíti výher v derniéře porazili doma Vítkovice 2:1 po samostatných nájezdech a skončili pátí. To znamená, že se nevyhnou předkolu play off a v něm narazí na dvanáctou Plzeň.

"Je důležité se pořádně nachystat na první středeční zápas. Taktické prvky budeme řešit s týmem na tréninku během pondělí a úterý," prozradil trenér Tygrů. "Všechny play-off série jsou náročné. Plzeň má velmi rychlé a bruslivé mužstvo a my se na ni nachystáme jako na každého jiného soupeře," řekl Augusta.

Bílí Tygři měli poslední šanci na přímý postup do čtvrtfinále, kam postoupily první čtyři týmy, avšak Hradec Králové ve východočeském derby doma porazil pardubického lídra 3:1 a liberecké konkurenty před sebe už prostě nepustil.

Liberec měl před posledním dějstvím stejný bodový součet jako hradecký Mountfield, avšak v neděli potřeboval získat alespoň o bod více než Hradec Králové, neboť v případě bodové shody by se východočeská parta z důvodu lepší bodové bilance ze vzájemných zápasů udržela před ním.

Zdroj: Youtube

Vítkovické dostal do vedení v 15. minutě švédský křídelník Tobiáš Lindberg, za domácí srovnal ve druhé minutě závěrečné periody střelou přímo do šibenice Michal Ivan. Prodloužení gól nepřineslo, a tak rozhodla až devátá série nájezdů a v ní domácí hrdina zkušený útočník Jaroslav Vlach. Domácí na nájezdy vyhráli 3:2.

"Věděli jsme, že je to především o nás. Chtěl bych pogratulovat klukům do kabiny za tu fantastickou sérii, na kterou jsme najeli na konci základní části," chválí Patrik Augusta své svěřence.

Předkolo play off se hraje na tři vítězné zápasy. Pátí Bílí Tygři Liberec narazí na dvanáctou Škodu Plzeň. Termíny? Začne se ve středu 8. a čtvrtek 9. března pod Ještědem (pak sobota 11. 3., neděle 12. 3., případně úterý 14. 3.).

Bílí Tygři Liberec - Vítkovice Ridera 2:1 sn. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 42. Ivan (Rychlovský) – 15. Lindberg (Mueller). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Rampír, Šimánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 6901. Střely na branku: 33:20.