Zápas si nenechal ujít ani herec Martin Dejdar, který má s libereckou halou také své zkušenosti, protože v roce 2005 na ledě tehdejší Tipsport areny ztvárnil hlavní roli hokejisty Jana Krola v seriálu Poslední sezona.

Oba týmy si v úvodu utkání vytvořily šance, ale domácí nastřelili tyč a na druhé straně neuspěl po individuální akci Golubev. Po ubráněném oslabení se do velkých šancí dostali Bulíř s Maroszem, ale ani jeden Langhamera nepřekonal.  Poté vzplály emoce mezi Vlachem a Hynkem Zohornou, ale oba kohouty rozhodčí odměnili dvěma minutami. Otevřít skóre duelu mohl navrátivší se Hynek Zohorna, ale jeho pokus na bližší tyč Schwarz vyrazil. Do kabin tak odcházeli hráči za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé třetiny si zachytal také náhradní liberecký brankář Justin Peters, který na střídačce čapnul do lapačky vyhození ruského hráče. Na ledě se opět začalo jiskřit. Nejprve se do strkanice zapojil Vlach a po něm také Graborenko, jehož faul chtěli hosté potrestat výchovným pohlavkem.  Vzápětí hrál Chabarovsk dvě minuty přesilovku pět na tři, ale liberecká branka pro něj zůstala zavřená.

Ve 32. minutě ujel po levém křídle Michal Birner a střelou na vyrážečku překonal Langhamera. Na 2:0 pro Liberec zvýšil minutu a půl před druhou přestávkou po krásné kombinaci s Maroszem Radan Lenc, který zakončil do odkryté branky.

V úvodu třetí periody uzamkli Rusové domácí v jejich obranném pásmu a po souhře já na bráchu, brácha na mě skóroval po přihrávce Hynka Zohorny jeho bratr Tomáš. Hostitelé mohli odskočit do dvoubrankového vedení, ale Langhamer následující pokusy libereckých hráčů pochytal. Nestačil až na teč Tomáše Filippiho, kterého ke gólu vybídl Marosz.

Poté bylo po faulu na Ordoše odpískáno trestné střílení a sám faulovaný forhendovým blafákem zvýšil na 4:1. Víc se toho v Home Credit aréně už nestalo, Tygři před symbolickou návštěvou 1968 diváků zdolali Chabarovsk 4:1.

Přípravné utkání

Bílí Tygři Liberec – Amur Chabarovsk 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky a asistence: 32. Birner (Derner), 39. Lenc (Marosz, Filippi), 55. Filippi (Marosz, Lenc), 57. Ordoš z trestného střílení – 45. T. Zohorna (H. Zohorna).
Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Peters) – Šmíd, Hanousek, Derner, Knot, Havlín, Graborenko, Bukač – Birner, Bulíř, Hudáček – Marosz, Filippi, Lenc – Krenželok, Jelínek (C), Zachar – Ordoš, Musil, Vlach. Trenér: Augusta.
Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – Jazkov, Železkov, Zohorna H., Korobov, Golubev, Šulenin, Turbin, Velichkin, Vitásek, Rudenkov (A), Jordán, Korjagin, Kapiturov, Gorškov, Kondratjev (C), Zohorna T. (A), Kuzněcov, Kamalov, Kacuba, Fajzullin, Boltanov.