Hokejisté Liberce včera přerušili svou čtrnáctizápasovou vítěznou šňůru. Postaral se o to soupeř Bílých Tygrů, Sparta Praha, vítězstvím 3:1 v prvním utkání finále play off extraligy. Sparta vede 1:0 na zápasy a druhý duel se hraje dnes opět od 17.20 hodin v liberecké Home Credit Areně. Hala je vyprodaná a zájemci, na které vstupenky nezbyly, mohou zápas vidět na velkoplošné projekci na náměstí Dr. Edvarda Beneše před libereckou radnicí nebo v přímém přenosu na ČT Sport.

Ačkoli první polovina včerejšího střetnutí byla v režii Bílých Tygrů, stačil jediný vyrovnávací gól v 31. minutě a liberecký celek úplně zvadl. Šanci na nápravu má dnes. Nic není ztraceno, hraje se na čtyři vítězná utkání, ale herní projev Tygrů musí nabrat zpět sebevědomí, které je zdobilo v základní části soutěže i ve čtvrtfinále a v semifinále play off extraligy.

Trenér Bílých Tygrů Liberec Filip Pešán zhodnotil včerejší zápas slovy: „Celé utkání nebylo z naší odehráno šťastně. Spousta kotoučů, spousta malých věcí, a to včetně rozhodování zápasu, se točila trošičku proti nám. Myslím, že Sparta podala výborný výkon v defenzivě. Dobře bránila, sápala se, my jsme si ty věci začali věci řešit podle svého, což se nevyplácí. Kvůli nedisciplinovanosti v závěru jsme si nezasloužili přiklonit štěstí na svou stranu."

Josef Jandač, trenér Sparty Praha, řekl: „Bylo to vyrovnané utkání. Inkasovali jsme hned z první obávané liberecké přesilovky, ale potom jsme hru v oslabeních zlepšili. V první polovině druhé třetiny jsme za stavu 1:0 pro Liberec byli ještě pod tlakem, ale jakmile jsme vyrovnali skóre, vyrovnali jsme i hru. Odskočili jsme pak soupeři, následně jsme hráli více do obrany, soupeř tlačil a tlačil, ale my jsme si to relativně dobře hlídali a dotáhli utkání do vítězného konce. Máme první bod. Je to příjemné vykročení, ale víme, že to nic neznamená."

„Nic se neděje, ztratili jsme jeden zápas. A v základní části jsme ani jednou neprohráli dvakrát po sobě," zůstává optimistou nejlepší nahrávač současné série play off, útočník Bílých Tygrů Branko Radivojevič.