Slavnostním vhazováním zahájil duel oficiální maskot letošního světového šampionátu v klasickém lyžování lvíček Libi. Nevstoupil na ledovou plochu Tipsport areny sám, ale přivedl s sebou hvězdu české reprezentace a mistra světa v běhu na 50 km Martina Koukala.

Koukal pronesl krátký projev ohledně MS a kromě toho mimo jiné prozradil, že fandí hokejistům Liberce. Bílí Tygři si jeho přízeň vzali k srdci. K prvnímu gólu jim ovšem pomohla fatální chyba zkušeného sparťanského beka Vykoukala, který na začátku 7. minuty před dotírajícím Šimánkem „namazal“ přesně na hůl domácího Kašpaříka. Jeho blafák proti brankáři Pöpperlemu byl úspěšný - 1:0.

Druhou branku přidal v 13. min. Pabiška, k němuž se odrazil puk před brankoviště. Sparta měla značné problémy s pokrýváním hráčů ve vlastní obranné třetině a Liberec hrozil dalšími šancemi. Naopak Pražané se kromě příležtosti Podlešáka dlouho takřka k ničemu nedostali, ačkoli hráli často v početní převaze.

Třetí gól vstřelili domácí z přesilovky v 23. minutě, Zíb se trefil přesně bombou od modré čáry. Pöpperle odjel ze sparťanské branky a nahradil ho Přikryl. Liberecký gólman Fikrt potom podržel svůj tým při šancích Hromase a dorážce Netíka, naopak na druhé straně po krásné individuální akci zvýšil Šimánek na 4:0.

Sparta nedala gól v 50. min., kdy hrála 46 vteřin přesilovku 5 na 3, ale po návratu prvního libereckého vyloučeného hráče v 51. skóroval Koreis. Hned za 8 vteřin však kontroval Bartovič na 5:1, v 57. min. přidal šestý hřebíček do sparťanské rakve Nedvěd a v 58. při signalizované výhodě dovršil debakl Šachl – 7:1. Do sparťanské branky se vrátil Pöpperle.

Závěr utkání se odehrával v duchu „standing ovation“ libereckých ochozů. „Po vydařeném vstupu do utkání jsme si udrželi po celou dobu bojovnost, nasazení a byli jsme odměněni,“ těšilo trenéra Bílých Tygrů Filipa Pešána. „Vzhledem k zdravotním problémům mužstva musím před kluky smeknout, jak se dokázali s těžkým soupeřem vypořádat.“