Liberečtí Bílí Tygři si dokážou poslední zápasy sérií play off hokejové extraligy na domácím ledě užít. Zatímco v předkole porazili v pátém duelu České Budějovice 9:1, tentokrát to v šestém zápase čtvrtfinále odnesl vítěz základní části, Plzeň.

Liberec ji v sobotu před vyprodanou Tipsport arenou ve strhujícím utkání porazil 7:2, na utkání vyhrál 4:2 a postupuje do semifinále proti Pardubicím. Série začne v sobotu 3. dubna na východě Čech.

V úvodu sobotního zápasu byli aktivnější hosté z Plzně. V 2. minutě Kovář hodně ostrou střelou prověřil brankáře Pince, ten vyrazil. Od 11. do 14. minuty hráli Plzeňští v krátkém sledu dvě přesilovky a druhou využili. Pinc skočil po dorážce Vlasáka téměř robinzonádou, přesto mu puk proklouzl těsně za čáru a sudí po konzultaci s videorozhodčím gól uznal – 0:1.

Bílí Tygři vyrovnali v 15. minutě v přesilovce Čakajík křížnou přihrávkou našel vpravo Nedorosta, ten ihned posunul mezi kruhy Nedvědovi a liberecký kapitán poslal puk pohotově k tyčce – 1:1.

V 25. minutě při hře 4 na 4 šel Liberec poprvé v zápase do vedení. Nedvěd najel mezi kruhy a trefil přesně horní růžek Pöpperleho branky – 2:1. Nadšení diváci v zaplněné Tipsport areně se nenudili. Zápas měl opravdu úžasné tempo. Šancí bylo k vidění velké množství na obou stranách a oba brankáři předváděli skvělé zásahy.

Nicméně v 34. min. Plzeň opět doplatila na špatnou rozehrávku obrany. Zcela volný Klimenta si přikopl kotouč na hůl a poslal ho k tyčce – 3:1. V 43. min. vykřesali hosté naději. Vampola objel branku a zasunul puk mezi betony přesouvajícího se Pince – 3:2.

Úvod Liberce připomínal první třetinu, Bílí Tygři zahájili v defenzivě. Z ní je probudil Bartovič, který trefil hned horní tyč branky Pöpperleho. A slovenský útočník potom v 47. min. vypíchl puk obránci O´Brienovi, naznačil blafák a překonal Pöpperleho mezi betony – 4:2.

Hosté stále ještě žili, ale Pinc vystřihl další dva zázračné zákroky a poté již dohrávali Plzeňští v agónii. Liberec naopak v euforii, navíc si tentokrát dával velký pozor na vyloučení a když Klimenta v 56. po přihrávce nejlepšího muže zápasu Nedvěda zvýšil na 5:2, bylo prakticky rozhodnuto. Zdecimovaní Západočeši inkasovali ještě dvakrát – v 57. min. se po předchozích třech asistencích trefil Nedorost (6:2), a v 59. přidal Podkonický krásnou trefou do šibenice sedmý gól Tygrů, na němž se podílel druhou asistencí i brankář Pinc.

Jiří Kalous, trenér Liberce, hodnotil zápas tradičně střízlivě: „První třetina byla z naší strany nervózní. Hráčům jako by svazovalo nohy to vědomí velké šance. Po přestávce jsme vyrovnali hru a odskočili na dva góly. Ve třetí třetině jsme opět získali dvougólový náskok a pak už jsme utkání zvládli. V celém zápase se hrál vynikající hokej.“

Petr Nedvěd, kapitán Liberce, byl rozesmátý: „Jsme šťastní. Nebylo to jednoduché, ale mečbol jsme zvládli. První třetina nebyla z naší strany ideální, naštěstí jsme měli Pincáka v bráně. Že to bylo po první třetině 1:1, to bylo pro nás tak trochu vítězství. Pak už jsme ale byli lepším mužstvem.“

Martin Straka, kapitán Plzně, navzdory zklamání ochotně novinářům odpovídal: „Popsat pocity je v této chvíli těžké. Domácí byli lepší, nestačili jsme dnes na ně. Měli větší chuť po vítězství, dali do toho víc srdce a zaslouží si postup. My jsme sice měli šance, ale Pinc chytal fantasticky. Asi to dnes od nás nebylo úplně ono, ale přesto bych chtěl poděkovat mančaftu za skvělou sezonu a pokusíme se to v té příští ještě vylepšit.“