Zkraje utkání se o zajímavý průnik pokusil Rachůnek, ale nakonec pořádně ani nezakončil. Následně hráli Tygři přesilovku, kterou náležitě využili. Filippiho střelu z kruhu dorazil za Krošelje Michal Bulíř. Početní převahu dostali k dispozici také Bruslaři a naložili s ní stejně jako domácí. Krásnou kombinaci zakončil do odkryté části Kváčovy klece Mario Lunter.

O dvě minuty později bylo pro Liberec ještě hůř. Po dalším útočném výpadu otočila Boleslav skóre zápasu. Přesnou střelou se prosadil Maris Bičevskis. Záhy mohl na dvougólový rozdíl upravit po chybě v liberecké obraně Najman, Kváča byl tentokrát na místě.

Na začátku druhé třetiny měl interesantní možnost Filippi po přihrávce Birnera, ale situaci dvou na jednoho vyřešil Krošelj. Ve 23. minutě se už Tygři radovali. Průžek nahodil kotouč na branku, ten se vznesl do vzduchu a z brankoviště jej za čáru dorazil Kryštof Hrabík. Platnost gólu musel posvětit videorozhodčí.

Další obrat ve skóre obstaral po přesném pasu od Birnera Tomáš Havlín, který z kruhu zamířil přesně pod víko Krošeljovy branky. Vyrovnání měl na hokejce Šťastný, ovšem za Kváčou zazvonila jen tyčka. S blížícím se koncem prostřední periody vyzkoušel Kváčovu bdělost Flynn, ale Liberec si do kabin odnesl jednobrankový polštář.

Ve třetím dějství se jal prosadit Jääskeläinen, ale po něm neuspěl na druhé straně ani Pekař. Oba týmy pak sice měly ještě nějaké šance, ale Liberec těsný náskok udržel i díky brilantnímu Kváčovi, který vychytal ve velké příležitosti Šťastného, a porazil Mladou Boleslav 3:2. Středočeši tak i nadále čekají na výhru v Liberci, kde naposledy slavili v listopadu 2010.

Tipsport extraliga – 5. kolo

Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Branky a asistence: 8. Bulíř (Filippi, Birner), 23. Hrabík (Průžek), 27. Havlín (Birner, Filippi) – 13. Lunter (Zbořil), 15. Bičevskis. Rozhodčí: Hodek, Kika – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 4:2, navíc Ševc (Boleslav) 10 minut a do konce utkání. Využití: 1:1.  Hráno bez diváků.

Sestavy

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pavelka) – Knot, Šmíd, Havlín, Rosandič, Kolmann, Derner, Hanousek – Lenc, Filippi, Birner – Pavlík, Bulíř, Musil – Vlach, Jelínek, Rachůnek – Pekař, Hrabík, Průžek. Trenér: Augusta.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Růžička) – Ševc, Šidlík, Pláněk, Allen, Fillman, Bernad, Moravec – Šťastný, Zohorna, Lunter – Stránský, Zbořil, Jääskeläinen – Kousal, Najman, Flynn – Bičevskis, Cienciala, Strnad. Trenér: Rulík.