Prezidentský pohár převezmou Bílí Tygři po utkání s Třincem 3. března. Zápas začíná netradičně už v 17.30 hodin.

Bílí Tygři si v tomto ročníku připsali největší počet výher a jako jediná zatím atakují stobodovou hranici. Na svůj stále platný rekord 118 bodů ze sezony 2015/2016 už nedosáhnou.

Liberečtí hokejisté hostí v třaskavé bitvě Třinec.
Pevnost tygřího teritoria přijedou prověřit Oceláři

Bílí Tygři jsou v dlouhodobé části sezony vůbec nejúspěšnějším extraligovým týmem od zavedení samostatné české soutěže v roce 1993. Žádnému jinému týmu se nepovedlo získat Prezidentský pohár šestkrát. Bílí Tygři jsou navíc jediní, komu se podařilo tuto trofej obhájit, a to dokonce už potřetí.

Posledních pět sezon lze označit jako libereckou éru, protože od roku 2016 se Bílým Tygrům podařilo zvítězit v základní části už čtyřikrát. V play-off pak během tohoto období vyválčili mistrovský titul (2016) a dva tituly vicemistrů (2017 a 2019).

Chrastava (v modrém) podlehla v přípravném fotbale libereckému dorostu U18.
FOTO: Fotbalisté Stráže nad Nisou svedli gólovou přestřelku s Boleslaví

Vítězstvím v dlouhodobé části se Bílí Tygři jako první z českých týmů také znovu kvalifikovali do hokejové Ligy mistrů, kde se představí už pošesté.
Prezidentský pohár pro vítěze základní části předá ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček přímo do rukou hlavních představitelů klubu prezidenta Petra Syrovátka a generálního manažera Ctibora Jecha.

Vítězi základní části náleží finanční odměna ve výši jednoho milionu korun na podporu mládežnického hokeje.

Hokejisté Liberce nechali všechny body v Plzni.
Drsná bitka v Plzni! Indiáni přemohli Bílé Tygry

Cenný originál Prezidentského poháru bude v průběhu utkání s Třincem vystaven na ochozu Home Credit Areny. V přestávkách mezi třetinami tak budou mít fanoušci jedinečnou příležitost prohlédnout si trofej pro vítěze základní části a vyfotit se s ním.