Byla to domácí premiéra nového libereckého trenéra Filipa Pešána. A nezačala jednoduše. V I. třetině se hrálo oboustranně velice úporně. Domácím se nedařily přesilovky, naopak Zlín se v závěru třetiny dostal při vyloučení Nedvěda a Jiruše ke hře 5 na 3 a poradil si - 15 vteřin před sirénou otevřel skóre Leška.

Druhá dvacetiminutovka se však lépe vyvedla Bílým Tygrům. V 23. min. proměnil své sólo Kašpařík a vyrovnal na 1:1, když branka byla uznána až po konzultaci s videorozhodčím. Domácí byli na koni a zvýšenou aktivitu završili v 35. min., kdy otočili na 2:1 v přesilovce při vyloučení Bořuty. Podkonický našel křížnou přihrávkou Šimánka, jenž vsítil svou premiérovou branku za Liberec a dostal Tygry do vedení 2:1.

Další šance před Sedláčkovou brankou měli Pletka a Šachl a Zlínští byli rádi, že druhá třetina skončila.

Jestliže si však liberečtí diváci mysleli, že „ševci“ jsou již na lopatkách, mýlili se. Hosté se nevzdali a v 48. min. přišlo vyrovnání. Situaci dva na jednoho řešil Leška střelou, poté se puk osamocen kutálel v brankovišti, kde ho nejrychleji našel Köhler - 2:2.

V posledních deseti minutách se však Liberec zmobilizoval a pomohla mu přesilovka 5 na 3, když na trestné lavici seděli Rachůnek a Bořuta. Tři vteřiny před návratem Rachůnka našel Jiruš v 54. min. křížnou přihrávkou Plodka který korunoval svůj velmi dobrý výkon důležitou brankou na 3:2. Liberecké vítězství završil v 58. min. po úspěšné sólové akci Podkonický.

Trenér Filip Pešán hodnotil: „Inkasovali jsme nešťastný gól patnáct vteřin před koncem první třetiny. Přesto jsme nesložili zbraně, do druhé třetiny jsme vstoupili aktivně a otočili jsme stav. Z přemíry snahy občas docházelo k chybám, z nichž některé mohly být fatální.

V třetí třetině jsme dali důležitý gól na 3:2 v přesilovce pět na tři a čtvrtá branka byla vyústěním naší aktivní hry po celou dobu utkání.“