Východočeši mají v letošní sezoně problémů víc než dost a všechno vygradovalo výměnou trenérů. Na střídačce Pardubic skončili Milan Razým, Michal Mikeska a Petr Čáslava a jejich místo zaujali Richard Král, David Havíř a Petr Sýkora. Jedná se o trenéry, kteří v Pardubicích v minulosti hrávali a mají tak ke klubu srdeční vztah.

Že by to pod novým štábem mohlo klapat, ukázalo Dynamo v neděli proti Třinci. Oceláři vedli už 6:3, ovšem Pardubice se nevzdaly a po úžasném obratu braly výhru 7:6 v prodloužení. Právě toto může být tolik očekávanou injekcí pro sebevědomí mužstva.

V tabulce jsou Pardubice na předposledním třináctém místě se ziskem osmi bodů. Hůř na tom jsou už jen České Budějovice. Právě s Motorem odehráli Tygři své dosud poslední utkání. Podruhé za sebou si Liberec vyzkoušel dovednostní disciplínu v podobě samostatných nájezdů. Tentokrát uspěl a odvezl si z jihu Čech dva body.

Liberecký fotbalista Kristian Michal během utkání v Teplicích.
Michal o Evropské lize i euforii v Teplicích: Myslím, že jsem to zvládl

„Bylo to těžké utkání. Počítali jsme s tím, že domácí budou v euforii po vysoké výhře ve Vítkovicích. Trápíme se v koncovce, na každý gól se strašně nadřeme. Přitom šancí jsme si vytvořili spoustu. Na nájezdy jsme vyhráli zaslouženě,“ konstatoval trenér Bílých Tygrů Patrik Augusta.

Liberci patří v tabulce šestá pozice, přičemž nasbíral 21 bodů. Jak už bylo zmíněno, Severočechy čeká náročný venkovní trip. Po duelu v Českých Budějovicích se představí v Pardubicích, pak v Třinci a na konci týdne v Brně. Nechme se překvapit, kolik bodů přivezou Tygři zpět pod Ještěd.

Duel HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec je na programu v úterý 24. listopadu od 18 hodin. Přímý přenos poběží na portálu HokejkaTV. Textový přenos pak na www.onlajny.com.