Po dvou odehraných minutách měl vyloženou šanci Zachar, který se jako expres protáhl až před Čiliaka, ale puk do brněnské branky nakonec nedostal. Na opačné straně hřiště si z křídla najel do střelecké pozice Plášek, Hrachovina mu však radost překazil pohotovým zákrokem.

Následně hrál Liberec po vyloučení Erata přesilovou hru, kterou náležitě využil. Marosz přenechal kotouč na modré čáře Oldrichu Kotvanovi a liberecký bek propálil všechno včetně brankáře Čiliaka. V závěru první třetiny ještě pálil Hanousek, Čiliak byl na jeho pumelici připraven.

Druhou část začala Kometa v početní převaze, ale vyloženou příležitost si nevytvořila, a tak Tygři trestali. Kotvan se tentokrát převtělil do role nahrávače a jeho nabídku zužitkoval tvrdou ránou z vrcholu kruhu Ronald Knot.

Liberec byl nadále aktivnější. Marosz byl v úniku podražen Němcem, ale nařízené trestné střílení sám faulovaný neproměnil. Kometa byla blízko gólu po výpadu Plekance, ovšem puk ležící v brankovišti nikdo z Brněnských do sítě nedopravil.

Kometa pak zahodila přesilovku pět na tři a zkraje třetí periody přidali domácí třetí branku. Po buly se k puku dostal Adam Musil a úspěšnou dorážkou zvýšil na 3:0 pro Liberec. Po nedovoleném zákroku Rákose šlo Brno opět do oslabení a opakovanou střelou se prosadil Libor Hudáček. Stejný hráč pak upravil na 5:0 a už se zdálo, že se Čiliak nechá vystřídat. Nakonec ale v brněnském brankovišti zůstal.

Nic dalšího se už nestalo, a tak si Tygři dokráčeli k dalšímu vítězství a zisku tří bodů.

Tipsport extraliga – 36. kolo

Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Branky a asistence: 11. Kotvan (Marosz), 24. Knot (Kotvan), 42. Musil (Graborenko), 49. Hudáček, 54. Hudáček (Bulíř). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:5, navíc Jelínek (Liberec) 10 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 7 126.

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Žajdlík) – Knot, Šmíd, Graborenko, Derner, Hanousek, Kotvan – Ordoš, Bulíř, Birner – Lenc, Hudáček, Marosz – Zachar, Jelínek, Krenželok – Průžek, Musil, Vlach – Najman. Trenér: Augusta.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Němec, Bartejs, Baranka, Pyrochta, Svozil, Gulaši, Malec – Mueller, Hruška, Zaťovič – Erat, Plekanec, Plášek – Horký, Rákos, Orsava – Kucsera, Kusko, Dočekal. Trenér: Zábranský.