Hokejisté pražské Slavie porazili v 45. kole extraligy Liberec 2:1 v prodloužení a dál bojují o umístění v elitní šestce. Zápas rozhodl v 65. minutě Petr Jelínek. Liberec přitom ovládl úvod zápasu, bylo na něm vidět, že se chce rehabilitovat za prosincový debakl 1:7 v O2 Areně. Již v druhé minutě se Tygři dostali do vedení, skóre otevřel Bartovič.

Za to, že hosté vyhráli první třetinu jen 1:0, mohli domácí děkovat brankáři Kopřivovi. Jednička Slavie si v úvodní dvacetiminutovce připsala sice „jen“ osm zákroků, ale více než polovinu z nich při gólových šancích Liberce. Zvýšit vedení Severočechů mohli osamocení Kudrna, Nedvěd, Hořava nebo Špaček. Kopřiva byl ale vždy připraven. Vyznamenal se i v 17. minutě, kdy zlikvidoval samostatný nájezd Bartoviče, jenž při přesilovce Slavie předvedl své zrychlení.

Na konci první třetiny Slavia nevyužila 35 sekund dlouhou přesilovku pět na tři, ale do hry se dostala v druhé třetině. Domluva kouče Růžičky Pražanům viditelně prospěla. Najednou měl více práce Pinc, který předvedl svou připravenost proti Poletínovi a v 32. minutě se štěstím zlikvidoval i Tomicovu šanci.
V 38. minutě už domácí vyrovnali, když potrestali Nedvědovo vyloučení.

Třetina posunul puk k Vondrkovi a nejproduktivnější hráč Slavie překonal Pince. Zajistit vedení mohl Slavii v 46. minutě Poletín, ale neuspěl, stejně jako Čakajík po rychlém protiútoku na druhé straně. V 54. minutě byl na čtyři minuty vyloučen hostující Derner, ale Slavia dlouhou početní výhodu nevyužila. Muselo se tak prodlužovat. Když už to vypadalo, že dojde i na samostatné nájezdy, prosadil se po rychlém protiútoku Jelínek. V neděli od 17.00 hrají Bílí Tygři doma proti Brnu.