Hokejisté Českých Budějovic porazili včera ve 29. kole extraligy Liberec 2:1 v prodloužení. Bílí Tygři sice na jihu Čech vedli po gólu Petra Nedvěda, ale remízový stav po 60 minutách zajistil Rastislav Dej a poté ve prospěch domácích rozhodl Martin Hanzal.

V přesilovce hned na začátku utkání se domácí dostali k první nebezpečné střele zásluhou Kotalíka. Při následném trestu Hanzala měl ještě větší šanci Duda, ale Kováře zblízka nepřekonal.

Ve druhé polovině úvodní třetiny se kluziště proměnilo v zápasnickou arénu. Nejprve staronový obránce Jihočechů Toman obratně složil k ledu Jonáka, potom se v blízkosti Pincovy branky pustili Bortňák s Vlachem do Prospala a diváky pobavila boxerská vložka mezi Hanzalem a Jánošíkem. Rozhodčí rozdali najednou 13 dvouminutových a dva desetiminutové tresty. Po krátkém pokračování hry začali zápasit Podlešák a Kájínek, ale rozhodčí je roztrhli.

Velmi málo hokejové krásy bylo k vidění také v dalším průběhu hry. Ptáčkovo nahození přesměroval Podlešák těsně vedle Pincovy branky, naproti Vydarený vložil hůl do Víškovy střely a puk skončil v síti nad horní tyčkou branky střežené Kovářem. O zakončení se pokoušel také domácí Michálek a liberecký Duda.

Do vedení šli nakonec hosté při vyloučení Ptáčka, když Nedvěd na pravém kruhu zachytil odražený kotouč a pohotově ho poslal po ledě za Kovářova záda. Do ideální pozice si potom najel Prospal, ale z Michálkovy přihrávky přestřelil. Při trestu Víška vypálil bombu od modré Ference, ale skóre se neměnilo. V závěru druhého dějství byl vyloučený do konce zápasu Vlach za zranění Tomana a poprali se Michálek se Štichem.

V úvodu třetí třetiny hráli domácí čtyři na tři, potom tři minuty pět na čtyři, ale obléhání Pincovy branky nepřineslo kýžený gól, přestože Hanzal, Ference i Ptáček pálili hodně ostrými projektily. Následně při vlastním oslabení se před Pince probil Langhammer, ale byl atakovaný zezadu a neměl dostatek klidu k zakončení. Pincova neprůstřelnost skončila v 51. minutě, kdy po nezištné Kohnově přihrávce zblízka skóroval Dej. V základní hrací době měli šanci ještě Nedvěd a domácí Hanzal.
V prodloužení vystřelil Jihočechům prémiový druhý bod navíc právě Hanzal po rychlé kombinaci s Michálkem.
Bílí Tygři mají možnost napravit sérii těsných porážek zítra doma s Chomutovem (15.00 v Tipsport areně).