Oba týmy vyjely na ledovou plochu v dresech s podobiznami svých týmových legend. Liberečtí měli vyobrazeného Jaroslava Nedvěda staršího, čímž se zapojily do projektu Legenda legendám. Dresy pak půjdou do aukce, jejíž vytěžek bude připsán na konto Nadačního fondu Ivana Hlinky.

Hned zkraje zápasu hráli Tygři přesilovku, v níž se do největší šance dostal Hudáček, ale jeho střela skončila v Mazancově lapačce. Liberec byl i v dalších minutách aktivnějším celkem, Maroszův pokus mezi betony si Mazanec pohlídal. Při vlastním oslabení ujel Cingel, Hrachovina se však překvapit nenechal.

Početní výhodu nakonec Liberec využil. Libor Hudáček dostal přihrávku na kruh a přesným zakončením překonal Mazance. Stejný hráč pak rozvlnil boční síť, i když skoro celá liberecká aréna vybouchla nadšením. V závěru úvodní části nastartoval motory Zachar a jeho nabídku před branku tečoval za Mazancova záda Adam Musil.

Ve 25. minutě sestřelil hradecký Filip Pavlík Adama Najmana, kterého hned pomstil v pěstním souboji Jaroslav Vlach. V početní převaze měl obrovskou možnost Klíma, úmysl hradeckého hráče mezi betony Hrachovina přečetl.

Utkání plné vyloučení z obou stran pokračovalo další libereckou přesilovkou, kterou zhodnotil Radan Lenc. Čtvrtý gól měl na hokejce Musil, který ale samostatný únik neproměnil. S blížícím se koncem druhého dějství ujel Žejdl, jehož pas nasměroval do prázdné branky Michal Dragoun. Hrachovina měl ještě práci při nájezdu Chalupy, ale do kabin se odcházelo za stavu 3:1 pro Liberec.

Liberec měl skvělý nástup do třetí dvacetiminutovky. Petr Jelínek se chopil puku, projel s ním až před Mazance a zvýšil náskok Bílých Tygrů na 4:1. Snížit chtěl Chalupa, ovšem ležícího Hrachovinu behkendem nepřekonal. Libereckého brankáře posléze zachránila tyčka.

V poslední minutě zápasu Tygři zužitkovali další přesilovku. Od modré čáry pálil Šmíd a před Mazancem tečoval Jan Ordoš. Liberec tak porazil Hradec 5:1.

Tipsport extraliga – 40. kolo

Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky a asistence: 12. Hudáček (Šmíd, Birner), 19. Musil (Zachar, Derner), 30. Lenc (Birner), 42. Jelínek, 60. Ordoš (Šmíd, Birner) – 39. Dragoun (Žejdl). Rozhodčí: Šír, Horák – Špringl, Klouček. Vyloučení: 7:10, navíc Vlach (Liberec) 10 minut + 5 minut a do konce zápasu - F. Pavlík (Hradec) 10 minut. Využití: 3:0. Diváci: 7 331.

Sestavy

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Schwarz) – Knot, Šmíd, Graborenko, Derner, Hanousek, Kotvan, Kunst – Lenc, Hudáček, Birner – Zachar, Marosz, Musil – Ordoš, Jelínek, Krenželok – Špaček, Najman, Vlach – Rychlovský. Trenér: Augusta.

Mountfield HK: Mazanec (Lukeš) – Nedomlel, Eklund, Cibulskis, Šidlík, F. Pavlík, Šalda, Čáp – Smoleňák, Koukal, Perret – Klíma, Lev, Chalupa – Žejdl, Cingel, R. Pavlík – Jergl, Dragoun, Miškář. Trenéři: Růžička, Martinec.