Pětadvacetiletý slovenský reprezentant, který do Liberce přestoupil z Hradce Králové, podepsal jednoletou smlouvu. Po útočnících Tomáši Rachůnkovi a Dávidu Grígerovi a brankáři Petru Kváčovi je další posilou Bílých Tygrů pro sezonu 2020/2021.

Rosandič se narodil v chorvatském Záhřebu a v této pro hokej exotické zemi udělal první hokejové kroky. Jako teenager se sbalil a odešel na Slovensko, kde získal i státní občanství.

Jeho prvním hokejovým klubem u našich východních sousedů byla Dubnice, ale s velkým hokejem se seznámil až v Bánské Bystrici.

Následně přišel do Slovanu Bratislava, kde hrál Kontinentální hokejovou ligu. Po této anabázi se vydal do Hradce Králové.

Mislav Rosandič reprezentuje Slovensko, za které odehrál už třicet zápasů. V rámci české extraligy pak má na svém kontě více než sto utkání.

„Okolnosti příchodu Mislava Rosandiče jsou obdobné jako u našich nedávno ohlášených posil, včetně gentlemanské dohody ohledně hráčova platu. Příchod Mislava je reakcí na odchod Oldricha Kotvana a Romana Graborenka, kdy bylo třeba doplnit naše obranné řady. Věřím, že angažováním Mislava Rosandiče se nám to podařilo,“ doufá generální manažer Bílých Tygrů Ctibor Jech.

„Mislava sledujeme už několik sezón a jsme rádi, že se nám podařilo dohodnout na spolupráci. Mislav je bruslařsky velice dobře vybavený obránce, od kterého si slibujeme zvýšení rychlosti a spolehlivosti v rozehrávce,“ doplnil hlavní trenér Patrik Augusta.

Jak už bylo zmíněno, Mislav Rosandič pochází ze Záhřebu a k hokeji ho přivedl otec. V Chorvatsku pak hrál až do osmé třídy.

Poté následovalo stěhování na Slovensko a zakotvení v týmu Dubnice nad Váhom. Od juniorského věku pak oblékal dres Bánské Bystrice, kde hrál pravidelně nejvyšší soutěž. Je držitelem slovenského občanství a díky tomu si zahrál na mistrovství světa hráčů do dvaceti let.

Na základě jeho skvělých výkonů si jej všimli ve Slovanu Bratislava, kde nastoupil do 44 zápasů v nejlepší evropské soutěži Kontinentální hokejové lize.

Před začátkem sezony 2017/2018 odešel do Hradce Králové, v závěru ročníku 2019/2020 byl poslán na hostování do Vítkovic, kterým pomohl k udržení v extralize. Nyní se zkušený bek hlásí pod Ještědem.