Liberec se dopustil hned dvou přestupků. První souvisí s hodnocením výkonu rozhodčích po pátém utkání na ledě O2 areny, druhý štráf se týká třetího duelu, který Tygři hráli na vlastním ledě, a při němž neměli někteří diváci ochranu dýchacích cest.

Pokutu ve výši 10 000 korun udělil klubu ředitel extraligy Josef Řezníček s tím, že nebyla dodržena podmínka, aby hráči, trenéři nebo členové realizačního týmu v den utkání přímo nebo nepřímo nehodnotili výkony arbitrů. Trenér Patrik Augusta po střetnutí prohlásil, že Sparta využila domácího prostředí se vším všudy.

„K pánům v pruhovaném se nemohu vyjadřovat, ale když se podívám na statistiku zápasu, tak od našeho vyrovnávacího gólu měla Sparta snad pět přesilovek. A přesilovky rozhodují tato utkání. A domácí toho využili,“ hodnotil Augusta.

Napomenutí od disciplinární komise dostal brankář Liberce Petr Kváča za své chování bezprostředně po skončení klání, kdy gestikuloval směrem k sudím a rozštípl hokejku o mantinel.

Flastr v hodnotě 5 000 Kč dostali Tygři za to, že třetí semifinále v Home Credit Areně sledovali někteří diváci bez ochrany dýchacích cest. „Povinnost ochrany dýchacích cest je součástí závazných podmínek pro pořádání významných sportovních akcí a soutěží, stanovených ministerstvem zdravotnictví České republiky, a na ně navazujícího rozhodnutí prezidenta ČSLH,“ uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě.