Bílí Tygři nechali opět otestovat celý hráčský kádr včetně členů realizačního týmu. Výsledky potvrdily šest případů nákazy nemocí COVID-19, ostatní testy byly negativní. Po následné konzultaci s Krajskou hygienickou stanicí musí hráči nastoupit do desetidenní karantény.

Liberec byl navíc nucen odložit první semifinálové utkání Generali Česká Cupu proti Pardubicím. Jisté také je, že ani duel na východě Čech se neuskuteční v původním termínu.

„Této situaci jsme se samozřejmě snažili vyhnout, nicméně stalo se to, čeho jsme se obávali. Zdravé hráče budeme nadále udržovat v kondici díky online přípravě Aleše Pařeze, video přípravu bude mít zase na starosti Aleš Vladyka,“ přiblížil na klubovém webu plány na další dny hlavní trenér Patrik Augusta.

37. kolo hokejové extraligy mezi Bílí Tygři Liberec a HC Škoda Plzeň
Bílí Tygři se omlouvají za fyzický odstup

„Pevně věříme, že nastalou situaci zvládneme a budeme připraveni na návrat do zápasového režimu,“ doufá v lepší zítřky. Zároveň se bude jednat mezi zástupci nejvyšší soutěže a ministerstvem zdravotnictví o způsobu, v jakém bude probíhat extraligová sezona.

Součástí jednání bude i dohoda o případných karanténních opatřeních. Dalším bodem budou náhradní termíny semifinálových a finálových zápasů Generali Česká Cupu.

„Startem extraligy se spustí nový hokejový kolotoč, který budou, vzhledem k neustupující pandemii, doprovázet velká omezení. Tím pádem přijdeme o velkou část příjmů, které tuto sportovní show platí. Ztráty byly do této chvíle za všechny extraligové kluby vyčísleny na téměř 500 milionů korun bez jakékoliv kompenzace,“ uvedl pro klubový web viceprezident Bílých Tygrů Lukáš Přinda.

Veletrh Sport Live v liberecké Home Credit Aréně.
O víkendu se uskuteční veletrh Sport Live

„Se zahájením soutěže se začnou tyto ztráty s každým zápasem dále navyšovat. Mnoho majitelů klubů prostě nemůže podstoupit pandemií a vládními nařízeními způsobená nekrytá rizika. Nikdo určitě nechce, aby se v extralize opakoval podobný příběh, jaký předvedl hokejový Chomutov,“ dodal Přinda.

Extraligové kluby se v současné době snaží o garanci, že budou jejich ztráty nějakým způsobem kompenzovány. „Jestli na někoho dopadají omezení v důsledku pandemie, tak jsme to my, kteří pořádáme hromadné akce. Situace je natolik vážná, že třeba výpadek ve výši 50 procent ze vstupného, třeba jen na část extraligového ročníku, může znamenat pro několik klubů vážné finanční problémy, ne-li jejich zánik,“ uzavřel Přinda.