Na tréninku chyběla avizovaná trojice Hořava, Ondřej a Podkonický, kterým k 30. dubna končí smlouva a v Liberci již nebudou dále pokračovat. Netrénovali ani Plodek a Hunkes, jejichž další působení v klubu se v těchto dnech řeší.

Nebyli Bartovič, který bojuje o účast na světovém šampionátu a Derner, jenž má po operaci ramene. Do přípravy se zapojili útočníci Bortňák z Kamloops Blazers a Vlach z Prince George Cougars, kteří se do Liberce vracejí. Hokejisté měli cvičení na dynamiku a výbušnost, v závěru deštivé devadesátiminutovky zbyl prostor i na fotbálek.

A kdo nechyběl? Brankáři Vošvrda a Pinc, obránci Čakajík, Holub, Moravec, Pavlů, Rýgl, Štich, Trončinský, Výtisk, útočníci Bárta, Bortňák, Bulíř, Dušek, Kica, Klimenta, Kudrna, Maďar, Špaček, Urban, Vak, Vantuch, Víšek, Vlach.

Bortňák a Vlach prošli mládežnickými celky Bílých Tygrů. Po draftu do zámořských juniorských soutěží zamířili za oceán. Nyní se útočníci Dalibor Bortňák a Jaroslav Vlach vracejí zpět, aby se poprali o svou šanci.

„Oba v minulosti patřili k oporám našich mládežnických výběrů. Nyní se do našeho klubu vracejí po působení v juniorských soutěžích, kde nabrali zkušenosti s prvky typickými pro hokej za oceánem. Věříme, že se spolu s ostatními mladými hráči z juniorky a farmy, které jsme zapojili do přípravy A týmu, poperou o svou šanci,“ uvedl generální manažer Bílých Tygrů Ctibor Jech.