Lotyšský bek přestoupil do Liberce minulé léto z Litvínova a okamžitě se zařadil mezi tygří opory. V padesáti zápasech základní části si připsal 35 kanadských bodů a ovládl tak produktivitu obránců celé soutěže. Dalších sedm bodíků poté přidal i v play-off.

Jeho výkony nezůstaly za mořem bez povšimnutí, a tak se lotyšský reprezentant po své životní sezóně stěhuje do nejlepší ligy na světě.

Opora libereckého extraligového SKST egyptský reprezentant Mohamed Shouman. Foto: www.skstliberec.cz
Libereckou spanilou jízdu může po senzační výhře nad mistrem přibrzdit porod

Na soupisce Bílých Tygrů naopak nadále zůstanou obránci T. J. Melancon s Michalem Ivanem, přišli před dvěma lety z tehdy mistrovského Zvolena a během svého působení na severu Čech si řekli o nové kontrakty. V Liberci podepsali smlouvy do 30. dubna 2025.

"Oba hráči si svými stabilními výkony řekli o novou smlouvu. T. J. je kvalitní ofenzivní bek, který nám pomáhal v přesilovkách, Michala zase zdobila spolehlivost v defenzivní činnosti. Oba dva jsou navíc stále mladí a v prvních dvou sezonách sbírali cenné extraligové zkušenosti. Teď se dostávají do ideálního hokejové věku a my očekáváme, že jejich výkony budou ještě lepší" uvedl generální manažer libereckého klubu Ctibor Jech.