Trenér Liberce Patrik Augusta se musel obejít bez služeb útočníka Michala Bulíře, místo kterého naskočil v první formaci Jan Ordoš. Počtvrté za sebou se do liberecké branky postavila nová posila Dominik Hrachovina.

V prvních šesti minutách zápasu dostala Olomouc k dispozici hned dvě přesilové hry, ale ani jednu z nich nevyžila, a tak Liberec trestal. Ve 13. minutě si na přihrávku Marosze najel Radan Lenc, který poslal kotouč do horní části branky. Závěr úvodní třetiny strávili Hanáci opět v početní převaze, která se částečně přesunula i do druhé části, ale vyrovnávací gól nepřišel ani z hole Irgla.

Následně se nechal vyloučit hostující Ordoš a David Škůrek přesnou střelou od modré čáry srovnal na 1:1. Také Bílí Tygři poznali, jaké to je hrát o jednoho muže navíc. Lukáš se ale proti zakončení jednoho z libereckých hráčů vytáhl. Dobrou možnost měl Kolouch, proti jehož ráně nastavil Hrachovina lapačku.

Strážce tygří svatyně musel být v permanenci i proti pokusu Skladaného, který zneškodnil perfektním zákrokem lapačkou. Rozdílový gól měl na hokejce Birner, ovšem ani nadvakrát nedokázal procedit kotouč za brankovou čáru. Olomouci zkomplikoval situaci svým vyloučením Knotek, domácí se však i díky pohotovému Lukášovi ubránili.

Rovněž Tygři museli s blížícím se koncem duelu ubránit oslabení, aby mohli vzápětí zasadit rozhodující úder. V čase 59:04 vyslal přesnou střelu Lukáš Krenželok a Lukáš už nestihl secvaknout betony. Olomouc si vzala oddechový čas a Lukáš zůstal na střídačce. Tah bez brankáře ovšem nevyšel, naopak Petr Jelínek přidal do prázdné klece pojistku. Liberec tak vyhrál posedmé za sebou, Olomouc porazil 3:1.

HC OLOMOUC – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 22. Škůrek (Irgl, P. Musil) – 13. Lenc (Marosz, Filippi), 60. L. Krenželok (Graborenko), 60. Jelínek.
Rozhodčí: Šír, Ganger – Kubičík, Klouček.
Vyloučení: 4:6.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 21:27.
Diváci: 3 867.
Nejlepší hráči: David Škůrek – Dominik Hrachovina.
HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík, Dujsík, Škůrek – Strapáč, Kolouch, Irgl – Burian, Nahodil, Klimek – Olesz, J. Knotek, V. Tomeček – P. Musil, Handl, Skladaný. Trenéři: Moták a Tomajko.
Bílí Tygři Liberec: Hrachovina – Knot, Šmíd, Graborenko, Derner, Kolmann, T. Hanousek, Havlín – Birner, L. Hudáček, Ordoš – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok – Rychlovský, A. Musil, J. Vlach. Trenéři: Augusta a Kudrna.