AUGSBURGER PANTHER

Panteři se od začátku letošního ročníku DEL, nejvyšší německé hokejové soutěže, prezentovali nevyrovnanými výkony. Po porážce následovalo vítězství. Poté následovala šňůra tří proher v řadě, ale o uplynulém víkendu se zvedli a porazili Kolín a Norimberk.

V tabulce se tak Augsburg posunul už na osmé místo. Nutno podotknout, že se Panterům daří především na kluzištích soupeřů, což by mělo být pro Liberec velkým varováním.

V Lize mistrů si tým z Bavorska nevede vůbec špatně. Nejprve dokázal vyhrát po nájezdech v Lulee a vzápětí v prodloužení v Belfastu.
Poté sice doma podlehl Švédům v nastaveném čase, ale Belfast zdolal 3:1.

V dosud posledním utkání základní skupiny hostil právě Liberec, který si díky vítězství v dovednostní soutěži udržel naději na postup.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Zatímco forma Panterů se zvedá, současné rozpoložení Tygrů poněkud klesá. Poté, co Liberec vyhrál sedm ligových zápasů z osmi, dolehla na tým menší deka.
Z víkendového tripu totiž nepřivezl ani bod a kvůli tomu klesl v tabulce až na pátou pozici.

V pátek neuspěli Severočeši v Pardubicích, kde o neúspěchu rozhodl nepovedený závěr druhé třetiny, během něhož dali Pardubičtí dva góly. Ani televizní utkání v Brně se Tygrům nepovedlo a opět doplatili na prostupnou defenzivu.

Proti Kometě inkasovali sedmkrát a fanoušci na sociálních sítích dávali hlavní vinu brankáři Justinu Petersovi.

„Utkání je v tuto chvíli takřka beznadějně vyprodáno, zbývají pouze poslední volná místa,“ stojí na klubovém webu Bílých Tygrů. Podle aktuálních informací míří pod Ještěd až tisícovka fanoušků Augsburgu, takže o dobrou atmosféru během duelu nouze rozhodně nebude.

Další zápas odehrají Liberečtí až v neděli 20. října, kdy se představí v Třinci. Páteční zápas s Plzní byl totiž přesunut, přičemž o náhradním termínu se jedná.