Zkušený zadák s reprezentačními zkušenostmi se pod Ještědem domluvil na zkušebním kontraktu v délce dvou měsíců. Existuje ale také varianta, že Kotvan bude hájit barvy libereckého klubu až do konce této sezony. Rodák ze Skalice nastupuje v české nejvyšší soutěži od roku 2012 a fanoušci si ho mohou pamatovat z jeho působení ve Zlíně a Mladé Boleslavi.

„Rozhodli jsme se angažovat Oldricha Kotvana do naší organizace na dvouměsíční zkušební dobu s následnou opcí do konce této sezony,“ uvedl sportovní ředitel Bílých Tygrů Filip Pešán.

Liberec - Teplice 1:1. Vlevo liberecký Potočný v souboji s Vondráškem.
Remíza je z mého pohledu zasloužená, řekl po duelu s Teplicemi Tomáš Malinský

„Reagujeme tím na zranění Daniela Bukače. Oldrich v posledních sezonách patří mezi stabilní, vynikající extraligové beky. Očekávám od něj zvýšení stability našich obranných řad a podporu útočné aktivity z pozice obránce,“ dodal Pešán.

Slovenský obránce Oldrich Kotvan nastartoval hokejovou kariéru v Trnavě, kde si prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Až v juniorce změnil klubové barvy, kdy odešel sbírat zkušenosti do zámoří.

Bílí Tygři Liberec - Sparta Praha 8:7 v prodloužení.
Málo vídanou gólovou přestřelku ovládli Tygři, kteří přemohli Spartu 8:7

V sezoně 2010/2011 zapsal pouze devatenáct zápasů v americké USHL a NAHL, a tak se Kotvan vrátil zpět na starý kontinent. Jeho dalším působištěm byla tehdy prvoligová Olomouc, odkud zamířil do Zlína. V Baťově městě hrál pět sezon v řadě a dočkal se navíc několika pozvánek do slovenského národního týmu. Se Zlínem se navíc stal mistrem české extraligy.

Rok 2017 znamenal v životě Oldricha Kotvana další změnu. Tentokrát přestoupil do města automobilů, kde zaknihoval své bodové maximum, které čítalo čtyřiadvacet bodů.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec.
Tygři vstoupili do nové sezony vítězně, Hradec porazili na jeho ledě 6:3

V minulé sezoně hrál v dresu Mladé Boleslavi čtvrtfinále právě proti Bílým Tygrům.

V úvodním kole proti Hradci Králové ještě nehrál a do sestavy nenaskočil ani proti Spartě. I bez něj si ale Tygři v obou zápasech poradili. V sobotu porazili v televizním utkání Mountfield Hradec Králové na jeho ledě 6:3 a v neděli po málo vídaném obratu, kdy v průběhu duelu prohrávali se Spartou už 7:3, zdolali Pražany 8:7 v prodloužení, přičemž hattrickem se blýskl Michal Birner. Divoké utkání nakonec dochytal Marek Schwarz, který nahradil Justina Peterse už ve čtvrté minutě.