Na první gól se nemuselo čekat dlouho. V čase 7:28 zakončil přečíslení tři na dva přesnou střelou do šibenice hostující Jan Stránský. Vyrovnat mohli Šmíd a Bulíř, ale ani jednomu se koncovka nepovedla. Šmídovi pokus nesedl a Bulíř trefil spoluhráče Hudáčka. Následně mohli Boleslavští odskočit do dvoubrankového vedení, avšak Skalický tváří v tvář Petersovi neuspěl. Se zlou se potázal také Ševc.

Po změně stran ujel Marek Zachar, který bekhendovou kličkou mezi betony Krošelje vyrovnal. Netrvalo dlouho a liberečtí fanoušci jásali znovu. Šmídovu ránu od modré dorazil za boleslavského brankáře Tomáš Filippi. Z náskoku se ale Tygři neradovali dlouho, protože Radim Zohorna z úhlu procpal puk za Peterse. Před druhou přestávkou se Radim Zohorna natlačil před Peterse a Středočeši odcházeli do kabin spokojenější.

Ve třetí třetině nejprve neuspěli Hudáček, Lenc a Filippi, ale poté zahájil Liberec další obrat. O osudu utkání rozhodla pasáž v 57. minutě. Libor Hudáček se napřáhl  a z voleje propálil Krošelje. Dvacet sekund nato sebral kotouč Jaroslav Vlach, který do boleslavské sítě pověsil čtvrtý, a jak se nakonec ukázalo, vítězný gól. Liberec tak porazil Boleslav 4:3.

Tipsport extraliga – 4. kolo

Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)

Branky a asistence: 23. Zachar, 27. Filippi (Šmíd), 57. Hudáček (Birner), 57. Vlach – 8. Stránský (Najman), 30. R. Zohorna (Hrbas), 39. R. Zohorna (Ševc). Rozhodčí: Hradil, Horák – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 7 002.

Sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Peters (Schwarz) – T. Hanousek, Šmíd, Graborenko, Derner, Kotvan, Knot, Kolmann – L. Hudáček, Bulíř, Birner – Lenc, Filippi, Marosz – A. Musil, P. Jelínek, L. Krenželok – M. Zachar, J. Vlach, Šír. Trenér: Augusta.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Ševc, Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Kurka – Šťastný, Žejdl, Vondrka – Skalický, Zbořil, Klepiš – R. Zohorna, P. Musil, J. Stránský – Pabiška, Najman, P. Kousal. Trenér: Rulík.