Série startuje v neděli 22. února, druhý zápas je na programu 23. února. Oba v ČEZ Aréně v Ostravě–Vítkovicích. Třetí a případný čtvrtý zápas se uskuteční ve středu 25. příp. ve čtvrtek 26. února v Tipsport areně v Liberci. Případný pátý zápas by se hrál v sobotu 28. února opět na severu Moravy.

Již dříve docílily organizační výbor FIS MS v klasickém lyžování 2009, provozovatel Tipsport areny a klub Bílí Tygři Liberec dohody o konání zápasů předkola play off v Tipsport areně. Fanoušci libereckého hokeje se tedy nemusí obávat žádné náhradní varianty. Hokejový klub Bílí Tygři Liberec zahájil ve čtvrtek prodej vstupenek na 3. zápas předkola.

S Vítkovicemi se bude hrát ve středu 25. února od 19 hodin, dle vývoje série případně ještě ve čtvrtek 26. února ve stejném čase. Začátky zápasu jsou přizpůsobeny konci soutěží ve Vesci a na Ještědu a s tím souvisejícím uvolněním parkovacích ploch.

Vstupenky na středu 25. února si mohou nejdříve zajistit majitelé permanentek ze základní části letošního ročníku. Ti mají až do dnešní soboty 21. února blokovaná v Rotundě Tipsport areny svá místa ze základní části. Teprve zítra, v neděli 22. února, začne prodej zbylých míst pro ostatní fanoušky, a to nejen na pokladnách Tipsport areny, ale na všech terminálech sítě Ticketpro a pobočkách sázkové kanceláře Tipsport. Rotunda Tipsport areny má v těchto dnech otevřeno od 9-12 a 13-18 hod. (včetně víkendu). Ceny vstupenek na předkolo zůstaly stejné jako v základní části včetně slev. Jedinou výjimkou je zrušená sleva pro studenty.

Vzhledem k probíhajícímu MS v klasickém lyžování proběhnou zápasy předkola play off ve speciálním režimu, který se týká zejména dopravy. Bude uzavřeno centrální parkoviště. Majitelé vstupenek a permanentek do klubového sektoru budou mít zajištěn parking na parkovišti MS P1, tzn. na nové čtyřproudé silnici I/14 ve směru na Kunratice (směr na Jablonec). Parkovné tam bude v den zápasu od 17 hodin zdarma.

Držitelé průkazu ZTP mohou parkovat na VIP parkovišti, které během MS slouží organizačnímu výboru. Příjezd k areálu arény ulicí Jeronýmova bude bez omezení. I vzhledem k výše popsané dopravní situaci doporučuje hokejový klub využít k dopravě na utkání městskou hromadnou dopravu, která je během MS zdarma.