Po odchodu Petra Kváči přichází nová akvizice do brankoviště, kde libereckou sestavu doplní Dávid Hrenák. Čtyřiadvacetiletý slovenský gólman prošel draftem NHL a během sedmi sezón posbíral bohaté zkušenosti v zámoří, kde působil převážně v univerzitní soutěži. S klubem podepsal kontrakt do dubna 2025 s případnou jednoroční opcí.

Filip Pešán se vrací na lavičku Bílých Tygrů.
Pešán je zpět. Pro mě je to návrat domů. Těšil jsem se moc, říká s radostí

„Příchodem Dávida Hrenáka do naší organizace jsme získali precizního a ambiciózního brankáře, který si prošel soutěžemi v zámoří. Jsem přesvědčen, že v brance plnohodnotně nahradí Petra Kváču,“ řekl staronový kouč Filip Pešán.

Obranu poté posílí Američan Ian McCoshen, jenž byl rovněž draftován a dokonce v NHL odehrál 60 utkání za Floridu. Teprve minulý ročník poprvé okusil evropské prostředí a po velmi povedené sezóně ve Finsku posílí Bílé Tygry, s kterými podepsal jednoroční smlouvu. Defenzivní řady rovněž rozšíří českým fanouškům dobře známý Vojtěch Budík (na snímku vlevo), jenž po svém návratu z Kanady strávil rok v Pardubicích a poté se na čtyři ročníky usadil v Plzni. Nyní se bek se zkušenostmi z mládežnické i seniorské reprezentace přesouvá pod Ještěd, kde se upsal na dva roky s následnou jednoroční opcí.

Boris Žabka.Boris Žabka.Zdroj: Jiří Princ„Ian McCoshen i Vojtěch Budík jsou hráči, kteří se prezentují skvělou hrou na obou koncích hřiště. Jsou to ofenzivní beci, což je charakteristika, kterou jsme u nových obránců hledali. Vojta navíc disponuje vynikající mobilitou a Ian zase dovede výrazně přitvrdit hru, což je to, čím se chceme prezentovat,“ konstatoval Pešán.

Do útoku zase přichází pětadvacetiletý Kelly Klíma ze slavné hokejové rodiny, jenž svou kariéru začal v zámoří a teprve před třemi lety se přesunul do Česka. Se svým dvojčetem Kevinem odehrál tři sezóny v Hradci Králové, přičemž závěr té uplynulé strávil na hostování v Mladé Boleslavi. Následující ročník bude hostovat právě v Liberci.

„Po odchodu Ordoše jsme v týmu postrádali pravorukého útočníka. Klíma je prototyp hráče, který dodá našemu týmu agresivitu a bruslení na křídle,“ dodal Pešán.

Tygří soupiska se samozřejmě nevyhnula ani odchodům. V klubu po dlouholeté spolupráci končí Jan Ordoš, který se upsal Českým Budějovicím. Pokračovat nebude ani Jakub Neužil a Richard Nedomlel, který byl u Tygrů na hostování z Hradce Králové. S Libercem se po jednoročním angažmá loučí i Michael Frolík, jemuž skončila smlouva.

Realizační tým Bílých Tygrů má nové jméno. Pod Ještěd se vrací Boris Žabka (na snímku vpravo), který bude společně s Jiřím Kudrnou asistovat hlavnímu trenérovi. V pozici nahradí Valdemara Jiruše, který se přesouvá k tygří juniorce.