Lulea HF

Lulea je švédský hokejový tým, který byl založen v roce 1977 a momentálně hraje nejvyšší hokejovou soutěž (SHL). V základní části loňské sezony skončil na druhém místě a postoupil do play-off. Nejprve ve čtvrtfinále porazil Växjö 4:1 na zápasy, ale poté stejným poměrem prohrál semifinále s Frölundou.

Největšího úspěchu dosáhl v roce 1996, kdy vyhrál švédský titul. Ve finálové sérii se objevil celkem čtyřikrát, ale pouze jednou byl úspěšný.

Kádr Luley tvoří především švédští hráči, na soupisce nefiguruje žádný Čech ani Slovák. Mezi nejznámější hokejisty tohoto klubu patří obránce Erik Gustafsson, útočníci Jonas Berglund, Karl Fabricius a Juhani Tyrväinen. Trenérem švédského celku je Thomas Berglund.

Bílí Tygři Liberec

Liberci se úvod nového ročníku Ligy mistrů nepovedl. V Belfastu prohráli s tamními Obry 5:4, přičemž celý zápas dotahovali soupeřův náskok. Dvěma góly se blýskl kanonýr Libor Hudáček, který byl i blízko hattricku, ale nařízené trestné střílení neproměnil.

Tygři udělali hodně chyb v obraně a některé z nich Belfast potrestal. V utkání bylo navíc hodně vyloučených, Ordoš s Jelínkem se nechali vyndat do konce zápasu.

Liberečtí mají proti sobě těžkého protivníka, ale v minulosti ukázali, že švédské soupeře dokáží porazit.